Přeskočit na obsah

Sbor dobrovolných hasičů v Žebětíně převede nevyčerpané peníze z dotace do dalšího roku. Pomohou při rekonstrukci zbrojnice

08. června 2022
Brněnští radní se seznámili se změnovým rozhodnutím Ministerstva vnitra o poskytnutí dotace v programu Dotace pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí pro rok 2021. Vzali tak oficiálně na vědomí, že v případě financí na projekt rekonstrukce požární zbrojnice v Brně-Žebětíně se nevyčerpané dotace přesunou do letošního roku.

„Dotace se týká projektu rekonstrukce požární zbrojnice v Žebětíně. Ten vyjde na 35,3 milionu korun. Projektu byla přislíbena dotace z dotačního programu pro jednotky sborů dobrovolných hasičů v maximální možné výši, tedy 4,5 milionu korun. Projekt získal také dotaci z Jihomoravského kraje ve výši 3 miliony korun. Na financování se bude podílet i město Brno částkou 25,8 milionu korun a městská část přispěje 2 miliony korun,“ popsal radní pro školství a sport Jaroslav Suchý

Změnové rozhodnutí znamená, že nevyčerpanou dotaci, kterou projekt získal už v loňském roce, bude možné převést do letošního roku. Ostatní parametry dotace ani projektu se nemění.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.