Přeskočit na obsah

Sbor dobrovolných hasičů v Žebětíně převede nevyčerpané peníze z dotace do dalšího roku. Pomohou při rekonstrukci zbrojnice

08. června 2022

Brněnští radní se seznámili se změnovým rozhodnutím Ministerstva vnitra o poskytnutí dotace v programu Dotace pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí pro rok 2021. Vzali tak oficiálně na vědomí, že v případě financí na projekt rekonstrukce požární zbrojnice v Brně-Žebětíně se nevyčerpané dotace přesunou do letošního roku.

„Dotace se týká projektu rekonstrukce požární zbrojnice v Žebětíně. Ten vyjde na 35,3 milionu korun. Projektu byla přislíbena dotace z dotačního programu pro jednotky sborů dobrovolných hasičů v maximální možné výši, tedy 4,5 milionu korun. Projekt získal také dotaci z Jihomoravského kraje ve výši 3 miliony korun. Na financování se bude podílet i město Brno částkou 25,8 milionu korun a městská část přispěje 2 miliony korun,“ popsal radní pro školství a sport Jaroslav Suchý

Změnové rozhodnutí znamená, že nevyčerpanou dotaci, kterou projekt získal už v loňském roce, bude možné převést do letošního roku. Ostatní parametry dotace ani projektu se nemění.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.