Přeskočit na obsah

Sbírka shromáždila oblečení i školní pomůcky. Děti je dostanou za vysvědčení

02. února 2018 2 minuty čtení
(ral) – Díky projektu Rapid Re-Housing, který funguje už druhým rokem, našlo lepší bydlení více než 150 dětí. Na přelomu prosince a ledna pro ně proběhla sbírka zimního oblečení a školních pomůcek. Vybrané věci děti obdrží příští týden jako odměnu za pololetní vysvědčení.

Sbírku oblečení a dalších předmětů určených pro děti klientů Rapid Re-Housing zorganizoval magistrátní Odbor sociální péče. „Lidé byli velmi štědří a pozorní. Vybrané věci zaplnily celou jednu místnost. Podařilo se shromáždit hlavně hodně oblečení, zimní boty, kombinézy a bundy. Sešly se nám i dvě krabice věcí přímo pro kojence, body a punčocháče. Kromě toho lidé přinesli také různé školní pomůcky – nejen základní potřeby jako nové sešity, tužky, pera, ale i věci, které můžou dětem udělat radost: nová, nepoužitá pouzdra nebo desky na sešity,“ popsala metodická garantka sociální práce v oblasti vzdělávání Lucie Kopšo.

Veškeré tyto věci se k dětem dostanou příští týden. Samy si vyberou, co se jim nejvíce líbí nebo co budou potřebovat. 

Pokračování sbírek v podobném duchu Lucie Kopšo nevylučuje. „Budeme se rozhodovat podle potřebnosti. Její sledování pro nás není žádný problém, protože se všemi rodinami úzce spolupracují sociální pracovníci,“ uvedla.

Sbírka byla určená pro klienty Rapid Re-Housing. V jeho rámci se 50 rodin z ubytoven a azylových domů přestěhovalo do městských bytů. Třiceti sedmi z nich už město prodloužilo nájemní smlouvu, protože po roce nevykazovaly žádné dluhy na nájemném. Sbírka kompenzovala fakt, že po zaplacení nájmů, energií a potravin rodinám nezbývá dostatek prostředků na další nákupy. Nejde o jediný pozitivní dopad, který měl projekt Rapid Re-Housing na život dětí. Šest dětí se podařilo navrátit z náhradní péče do vlastních rodin a u čtyř, kde to akutně hrozilo, se je podařilo v rodině udržet.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.