Sbírka shromáždila oblečení i školní pomůcky. Děti je dostanou za vysvědčení

  • 02. února 2018
  • 2 minuty čtení
(ral) – Díky projektu Rapid Re-Housing, který funguje už druhým rokem, našlo lepší bydlení více než 150 dětí. Na přelomu prosince a ledna pro ně proběhla sbírka zimního oblečení a školních pomůcek. Vybrané věci děti obdrží příští týden jako odměnu za pololetní vysvědčení.

Sbírku oblečení a dalších předmětů určených pro děti klientů Rapid Re-Housing zorganizoval magistrátní Odbor sociální péče. „Lidé byli velmi štědří a pozorní. Vybrané věci zaplnily celou jednu místnost. Podařilo se shromáždit hlavně hodně oblečení, zimní boty, kombinézy a bundy. Sešly se nám i dvě krabice věcí přímo pro kojence, body a punčocháče. Kromě toho lidé přinesli také různé školní pomůcky – nejen základní potřeby jako nové sešity, tužky, pera, ale i věci, které můžou dětem udělat radost: nová, nepoužitá pouzdra nebo desky na sešity,“ popsala metodická garantka sociální práce v oblasti vzdělávání Lucie Kopšo.

Veškeré tyto věci se k dětem dostanou příští týden. Samy si vyberou, co se jim nejvíce líbí nebo co budou potřebovat. 

Pokračování sbírek v podobném duchu Lucie Kopšo nevylučuje. „Budeme se rozhodovat podle potřebnosti. Její sledování pro nás není žádný problém, protože se všemi rodinami úzce spolupracují sociální pracovníci,“ uvedla.

Sbírka byla určená pro klienty Rapid Re-Housing. V jeho rámci se 50 rodin z ubytoven a azylových domů přestěhovalo do městských bytů. Třiceti sedmi z nich už město prodloužilo nájemní smlouvu, protože po roce nevykazovaly žádné dluhy na nájemném. Sbírka kompenzovala fakt, že po zaplacení nájmů, energií a potravin rodinám nezbývá dostatek prostředků na další nákupy. Nejde o jediný pozitivní dopad, který měl projekt Rapid Re-Housing na život dětí. Šest dětí se podařilo navrátit z náhradní péče do vlastních rodin a u čtyř, kde to akutně hrozilo, se je podařilo v rodině udržet.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít