Přeskočit na obsah

Sbírka Hospic doma pomáhá rozšířit služby Centra paliativní péče. Přispěly teplárny i spalovna.

13. května 2020
Městské Centrum paliativní péče Brno se snaží ulehčit svým klientům poslední fáze života a pomáhá jejich příbuzným a blízkým se s obtížnou situací vypořádat.

Doplnit nabídku služeb centra umožňuje sbírka „Hospic doma“ pořádaná Sociálním nadačním fondem města Brna a Jihomoravského kraje. Na její účet přispěly také společnosti SAKO Brno, a. s., a Teplárny Brno, a. s. Každá z nich darovala 400 tisíc korun.

„Díky naší veřejné sbírce bude možné rozšířit zejména službu mobilního hospice, který bude poskytovat péči lidem v závěru života v jejich domácím prostředí na území města Brna a v jeho okolí. Tato služba je dlouhodobě nedostatková, a přitom velmi potřebná,” uvedla JUDr. Markéta Vaňková, primátorka města Brna a předsedkyně správní rady nadačního fondu.

Z darů firem SAKO Brno, a. s., a Teplárny Brno, a. s., centrum pořídí auto na alternativní pohon a další potřebné vybavení pro péči o pacienty v domácím prostředí. Možnost doprovodit umírajícího v posledních chvílích jeho života a umožnit mu zemřít doma mezi nejbližšími je velmi důležitá pro celé rodiny. Podle odhadu odborníků ji Centrum paliativní péče ročně zajistí pro zhruba 300 pacientů. „Zřízení mobilního hospice a ambulance paliativní medicíny v rámci městské zdravotnické organizace je dalším potřebným krokem k zajištění dostupnosti této péče,“ uvedl Mgr. Petr Hladík, první náměstek primátorky města Brna.

„Završit svůj život doma v kruhu rodiny je dopřáno jen asi pětině umírajících. Domácí hospice jsou způsob, jak toto poslední přání splnit dalším,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Ing. Petr Fajmon, MBA. „Jsme rádi, že můžeme přispět na nákup auta, které usnadní dostupnost domácí hospicové péče,” sdělil Mgr. Filip Leder, předseda představenstva společnosti SAKO Brno. „Za důležitý považuji i fakt, že celý projekt zahrnuje rovněž ekologický aspekt. Elektromobil, který budou moci lékaři a sestry při své práci používat, šetří životní prostředí,“ doplnil Petr Fajmon.

Sbírka probíhá na portálu www.darujme.cz pod názvem Sbírka Hospic doma, do pomoci se může zapojit i široká veřejnost. Jednorázové nebo dlouhodobé příspěvky mohou lidé posílat také přímo na transparentní bankovní účet veřejné sbírky 225782453/0600 u MONETA Money Bank, a. s. s označení platby „Hospic doma“.

„Jakékoli finanční pomoci si velmi vážíme, díky ní je možné naše služby dále rozšířit a zpřístupnit širšímu okruhu pacientů“, uvedly MUDr. Kamila Krausová, ředitelka příspěvkové organizace Sdružení zdravotnických zařízení II Brno, a MUDr. Regina Slámová z Centra paliativní péče Brno.

Centrum paliativní péče Brno zahájilo svoji činnost letos v březnu. Nabízí bezplatné telefonické či e-mailové konzultace zaměřující se nyní zejména na úpravu léčby bolesti, dušnosti a potíží souvisejících s nevyléčitelnou nemocí; dále konzultace a doporučení postupu při zhoršení stavu, případně informace, jak poskytovat ošetřovatelskou péči doma.

Posláním Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje (SNF) je poskytovat finanční a věcnou pomoc fyzickým a právnickým osobám působícím v sociální oblasti, občanům města Brna a Jihomoravského kraje, a to zdravotně postiženým, seniorům a dalším osobám v obtížných sociálních situacích.

Sociální nadační fond
města Brna a Jihomoravského kraje
Mečová 5, 602 00 Brno ? IČ 605 54 410
kancelar@socialni-nadacni-fond.cz
www.socialni-nadacni-fond.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.