Šampionáty v Brně: Atleti lámali rekordy, cyklisté chválili diváky

  • 29. července 2019
  • 2 minuty čtení
(ral) – Sportovní fanoušci měli o víkendu v Brně pré. Byli svědky soubojů o titul mistra České republiky v atletice a do cíle svým povzbuzováním dovedli i nové mistry Evropy v jízdě na horském kole. Sportovní žně tím v Brně nekončí – už příští víkend vystřídají zvučná jména jako Špotáková nebo van der Pohl motolegendy v čele s Valentinem Rossim. Na Masarykově okruhu se pojede Velká cena České republiky.

Hic, vítr i déšť. Atletické mistrovství, které Brno hostilo po osmi letech, provázely rozmary počasí. Jim navzdory si řada sportovců zlepšila osobní rekordy a dosáhla na kvalifikaci na mistrovství světa v Dauhá. V ženské štafetě překonaly závodnice USK Praha dosavadní rekord šampionátu. O další přepis tabulek se na mužské stovce postaral Jan Veleba, který brněnským časem vyrovnal národní rekord a šampionátu tím zároveň ustavil rekord nový. Třináctý titul si z Brna odváží oštěpařka Barbora Špotáková, pátou trofej z 200m dráhy přidá ke stávajícím sprinter Pavel Maslák.

Na nově upravených tratích kolem Anthroposu se o víkendu nejlépe dařilo Jolandě Neff a Mathieu van der Poelovi, kteří si dojeli do cíle pro titul mistra a mistryně Evropy. České naděje nedosáhly na TOP 10, Ondřej Cink po výborném startu skončil 12., Jitka Čábelická 13. Na první příčku však všichni bez ohledu na umístění stavěli diváky. „Vytvořili skvělou atmosféru, hodně mě překvapilo, kolik jich nakonec dorazilo fandit,“ uvedla Čábelická. Fanoušků přišlo během víkendu asi 10 tisíc a chválu na ně pěli i další účastníci. „Mám raději přírodní tratě, úplně mi tahle nesedla, ale zase mi to vynahradili lidi kolem trati, fandili perfektně, musím jim poděkovat," nechal se slyšet například David Zadák, který soutěžil v kategorii U23. „Sice jsem měla pocit, že mi na těch šutrech a vybržděných roletách vylítnou obě ramena. Hnali mě lidi, to bylo teda zase něco," souhlasila Karla Štěpánová, která do cíle dojela dvě minuty po Čábelické a vysloužila si tak 17. místo.

Na víkend následující připadá turnaj světového kalibru. Na Masarykův okruh se po roce vrací MotoGP. Všechny potřebné informace naleznete už nyní na stránkách https://www.automotodrombrno.cz/moto-gp/.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít