Přeskočit na obsah

Šampionáty v Brně: Atleti lámali rekordy, cyklisté chválili diváky

29. července 2019 2 minuty čtení
(ral) – Sportovní fanoušci měli o víkendu v Brně pré. Byli svědky soubojů o titul mistra České republiky v atletice a do cíle svým povzbuzováním dovedli i nové mistry Evropy v jízdě na horském kole. Sportovní žně tím v Brně nekončí – už příští víkend vystřídají zvučná jména jako Špotáková nebo van der Pohl motolegendy v čele s Valentinem Rossim. Na Masarykově okruhu se pojede Velká cena České republiky.

Hic, vítr i déšť. Atletické mistrovství, které Brno hostilo po osmi letech, provázely rozmary počasí. Jim navzdory si řada sportovců zlepšila osobní rekordy a dosáhla na kvalifikaci na mistrovství světa v Dauhá. V ženské štafetě překonaly závodnice USK Praha dosavadní rekord šampionátu. O další přepis tabulek se na mužské stovce postaral Jan Veleba, který brněnským časem vyrovnal národní rekord a šampionátu tím zároveň ustavil rekord nový. Třináctý titul si z Brna odváží oštěpařka Barbora Špotáková, pátou trofej z 200m dráhy přidá ke stávajícím sprinter Pavel Maslák.

Na nově upravených tratích kolem Anthroposu se o víkendu nejlépe dařilo Jolandě Neff a Mathieu van der Poelovi, kteří si dojeli do cíle pro titul mistra a mistryně Evropy. České naděje nedosáhly na TOP 10, Ondřej Cink po výborném startu skončil 12., Jitka Čábelická 13. Na první příčku však všichni bez ohledu na umístění stavěli diváky. „Vytvořili skvělou atmosféru, hodně mě překvapilo, kolik jich nakonec dorazilo fandit,“ uvedla Čábelická. Fanoušků přišlo během víkendu asi 10 tisíc a chválu na ně pěli i další účastníci. „Mám raději přírodní tratě, úplně mi tahle nesedla, ale zase mi to vynahradili lidi kolem trati, fandili perfektně, musím jim poděkovat," nechal se slyšet například David Zadák, který soutěžil v kategorii U23. „Sice jsem měla pocit, že mi na těch šutrech a vybržděných roletách vylítnou obě ramena. Hnali mě lidi, to bylo teda zase něco," souhlasila Karla Štěpánová, která do cíle dojela dvě minuty po Čábelické a vysloužila si tak 17. místo.

Na víkend následující připadá turnaj světového kalibru. Na Masarykův okruh se po roce vrací MotoGP. Všechny potřebné informace naleznete už nyní na stránkách https://www.automotodrombrno.cz/moto-gp/.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.