Přeskočit na obsah

Šampionát volejbalových jednadvacítek rozlosován. ČR zahajuje v Brně s Kanadou

31. května 2017 2 minuty čtení
(ik) – V Brně a v Českých Budějovicích se od 23. června do 2. července uskuteční mistrovství světa volejbalistů do 21 let. Český národní tým bude hrát první utkání s Kanadou. Zápas začne 23. června od 17.30 v DRFG Aréně.

Rozhodlo o tom dnešní losování, které bylo na pořadu v Rytířském sále Nové radnice.

Los také určil, že našimi dalšími soupeři budou v základní skupině A 24. a 25. června týmy Polska a Maroka. Do šampionátu se kvalifikovalo 16 nejlepších světových týmů.

„Pro město Brno je to jeden z nejdůležitějších turnajů, který se zde letos uskuteční,“ zdůraznil primátor Petr Vokřál při losování s tím, že z hlediska rozvoje volejbalu a sportu bude šampionát důležitý jak pro Brno, tak i pro České Budějovice.

V širší nominaci pro mistrovství světa je 22 hráčů, z nichž trenér Ivan Pelikán vybere po závěrečném soustřední dvanáct. Z klubu Volejbal Brno byli nominováni dva smečaři, a to Tadeáš Handlíř a Marek Perry. „Handlíř je však zraněný, takže nad jeho startem visí otazník,“ podotkl trenér.

Týmy pro jednotlivé skupiny MS do 21 let vylosoval kapitán týmu Volejbal Brno Michal Hrazdira. „Prostor pro postup této mladé reprezentace ze skupiny určitě je. I když to nebude jednoduché,“ uvedl.

V Brně budou ještě na programu zápasy základní skupiny B, kde podle losu jsou Rusko, Turecko, USA a Kuba. Ve skupině C budou hrát týmy Argentiny, Itálie, Islámské republiky Írán a Ukrajiny v Českých Budějovicích. Na jihu Čech bude na pořadu i skupina D s celky Číny, Brazílie, Egypta a Japonska. Následovat budou další zápasy včetně semifinálových s tím, že finále bude 2. července v Brně.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.