Šampionát středoškolských volejbalistů vyvrcholí v sobotu. Družstvo dívek ČR míří do semifinále

  • 06. června 2018
  • 1 minuta čtení
(ik) – 28 dívčích a 27 chlapeckých týmů z Evropy, Asie a Jižní Ameriky startuje v Brně na mistrovství světa středních škol ve volejbale. Přijelo 660 hráček a hráčů, mimo jiné z Číny, Brazílie a Chile.

ČR reprezentují studentky a studenti Gymnázia Ludvíka Daňka z Brna, kteří si vybojovali účast v republikovém kole. Dívky na šampionátu postupně porazily Chorvatsko, Čínu a Rakousko a ve čtvrtek je čeká semifinále. Chlapci porazili Čínu a Litvu, v úterý však prohráli s Francií a utkají se o 9. místo.

„Blíží se závěrečná fáze turnaje. V pátek budou poslední vyřazovací boje, které určí dvojice pro zápasy o celkové umístění,“ uvedl místopředseda organizačního výboru Jiří Herman. „Turnaj vyvrcholí v sobotu v městské hale na Vodově. Ve 14.30 budou hrát finále dívky a v 17 hodin chlapci.“

Vedoucí  jednotlivých týmů mistrovství, tedy ISF Volleyball 2018 – World Schools Chapionship, přijal dnes v Rytířském sále Nové radnice primátor Petr Vokřál. "Přeji vám všem co nejlepší výsledky. Doufám také, že jste si našli alespoň trochu volna pro seznámení se s Brnem. Pokud mohu doporučit, tak návštěvu výstaviště, kde probíhá Festival RE:PUBLIKA pořádaný ke stému výročí našeho státu," uvedl.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít