Samolepky na parkovacích automatech propagují neoficiální aplikaci. Město se od ní distancuje - Tiskový servis

Samolepky na parkovacích automatech propagují neoficiální aplikaci. Město se od ní distancuje

  • 24. září 2019
  • 1 minuta čtení

(fpo) – V minulých dnech upozornili řidiči Odbor dopravy na aplikaci Parkáč. Tu propagovaly samolepky na parkovacích automatech. Tato aplikace není oficiální a funguje jako robot, který požadovanou parkovací relaci odesílá do oficiální parkovací aplikace Brna. Nevyžaduje zadání platební karty a z toho důvodu umí zajistit pouze parkování, které je dle pravidel rezidentního parkování zdarma.

Řidiči o peníze nepřijdou, jelikož aplikace umí zprostředkovat pouze parkování, které je dle pravidel rezidentního parkování zdarma. Nicméně vzhledem k tomu, že dodavatel aplikace Parkáč s městem nekomunikuje, nezná město její přesné fungování. Pokud se budou lidé například odkazovat na nefunkčnost této aplikace, pak to nelze nijak ověřit. Magistrát města Brna se od této aplikace distancuje a nesouhlasí, aby byly samolepky vylepovány na parkovacích automatech a aplikace byla považována za oficiální. Brněnské komunikace, které vykonávají správu parkovacích automatů, nelegální polep na automatech postupně odstraňují. 

Brněnská oficiální aplikace je v současnosti v procesu testování a plánuje se její spuštění k 30. září, tedy při změně na nový systém parkování. Aplikace je provázaná i s platbou SMS, tzn. že vše bude pohodlně v jedné aplikaci, která bude stažitelná jak pro Android, tak pro iOS. 

Další články z rubriky