Přeskočit na obsah

Šámalova bude díky rekonstrukci důstojnou branou do nové čtvrti

02. března 2022

Rozvoj lokality Nová Zbrojovka je přímo spojen s přípravou okolních ulic a komunikací. Nyní se začne zpracovávat investiční záměr na rozšíření ulice Šámalovy a úpravu Zábrdovické. Radní města dnes tento postup schválili.

„Nová výstavba v prostorách bývalého areálu brněnské Zbrojovky je podmíněna také zlepšením infrastruktury v jejím okolí. Z tohoto důvodu jsme v loňském roce podepsali smlouvu, která přesně vymezuje jednotlivé závazky. Nyní začínáme s jejich realizací. Ulice Šámalova bude časem sloužit jako důležitá spojka s novou čtvrtí a povedou tudy i linky MHD,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Celková délka řešeného úseku na Šámalově je 217 metrů. Ulice bude rozšířena ze stávajících 6 metrů na 25,25 metru a vzniknou zde tři jízdní pruhy, obousměrné jízdní pruhy pro cyklisty, parkovací zálivy na obou stranách ulice a chodníky. Rekonstrukcí projdou i dešťová a splašková kanalizace, vodovody a odvodnění chodníků. Přeloženy budou sloupy veřejného osvětlení a trakční vedení.

Zábrdovická ulice se dočká úprav v úseku od železničního podjezdu u zastávky Kuldova až k hlavnímu vchodu do Vojenské nemocnice, dále již komunikace rekonstrukcí prošla. Úsek měří celkem 326 metrů. Ulice bude rozšířena o jeden jízdní pruh tak, aby vznikl odbočovací pruh do Šámalovy. Opravena bude i tramvajová trať.

Náklady na tyto úpravy byly předběžně vyčísleny na 150 000 000 korun včetně DPH.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.