Přeskočit na obsah

Sál v Konventu Milosrdných bratří budou město i řád nadále využívat společně

05. února 2020
Po 15 letech vypršela loni smlouva, která upravovala spolupráci mezi městem Brnem a řádem sv. Jana z Boha – Milosrdných bratří při využívání koncertního sálu J. Dobrovského v Konventu Milosrdných bratří. Protože obě strany považovaly spolupráci za smysluplnou, dohodly se na další smlouvě, tentokrát s dobou trvání pěti let.

„Město se před lety významně finančně podílelo na rekonstrukci koncertního sálu. Jsme proto velmi rádi, že řád umožňuje městu nebo jeho příspěvkovým organizacím pořádat tu za režijní náklady veřejné akce, nejčastěji koncerty žáků a posluchačů základních, středních a vysokých uměleckých škol, vystoupení divadelních souborů, přednášky či výstavy. Díky novému návrhu smlouvy bude zaběhnutá spolupráce pokračovat i v dalších letech,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Brno se zavázalo vždy do konce ledna poskytnout Milosrdným bratřím seznam veřejných akcí, jimž bude následně při sestavování programu v sále J. Dobrovského dána přednost. Sál není k dispozici v době vánočních a velikonočních svátků vč. tzv. svatého týdne.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.