Přeskočit na obsah

Sál v Konventu Milosrdných bratří budou město i řád nadále využívat společně

05. února 2020

Po 15 letech vypršela loni smlouva, která upravovala spolupráci mezi městem Brnem a řádem sv. Jana z Boha – Milosrdných bratří při využívání koncertního sálu J. Dobrovského v Konventu Milosrdných bratří. Protože obě strany považovaly spolupráci za smysluplnou, dohodly se na další smlouvě, tentokrát s dobou trvání pěti let.

„Město se před lety významně finančně podílelo na rekonstrukci koncertního sálu. Jsme proto velmi rádi, že řád umožňuje městu nebo jeho příspěvkovým organizacím pořádat tu za režijní náklady veřejné akce, nejčastěji koncerty žáků a posluchačů základních, středních a vysokých uměleckých škol, vystoupení divadelních souborů, přednášky či výstavy. Díky novému návrhu smlouvy bude zaběhnutá spolupráce pokračovat i v dalších letech,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Brno se zavázalo vždy do konce ledna poskytnout Milosrdným bratřím seznam veřejných akcí, jimž bude následně při sestavování programu v sále J. Dobrovského dána přednost. Sál není k dispozici v době vánočních a velikonočních svátků vč. tzv. svatého týdne.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.