Přeskočit na obsah

Sál Břetislava Bakaly by mohl opět sloužit svému účelu

13. dubna 2022
Brněnští radní dnes souhlasili s převodem 4 milionů korun na rekonstrukci vzduchotechniky v Sále Břetislava Bakaly, který je součástí polikliniky Bílý dům. Investorskou činností bude pověřena městská příspěvková organizace Sdružení zdravotnických zařízení II Brno, pod kterou spadá výše zmiňovaná poliklinika na Žerotínově náměstí.

Sál Břetislava Bakaly je již delší dobu nevyužívaný, a to z důvodu zastaralosti vzduchotechnického zařízení. To se již nedá komplexně opravit, neexistují totiž náhradní díly. Proto chystáme komplexní rekonstrukci vzduchotechniky. Dle studie, kterou jsme si nechali zpracovat, by tyto práce mohly stát cca 10,45 milionu korun bez DPH. V první fázi by došlo ke znovuzprovoznění sálu. K tomu jsou určeny výše zmíněné 4 miliony korun. V budoucnu by došlo i na kompletní výměnu topného systému za přibližně 6 milionů korun,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Sál Břetislava Bakaly byl v minulosti využíván pro pořádání kulturních akcí, jako jsou přednášky, filmové festivaly a kulturní představení. Kapacita sálu je 300 osob. V sále je jediným zdrojem větrání a topení právě vzduchotechnické zařízení.

Jakmile převod 4 milionů korun schválí zastupitelé, začne příprava projektu. Pokud vše půjde bez potíží, mohla by být první etapa oprav hotova v první polovině příštího roku.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.