Přeskočit na obsah

Sál Břetislava Bakaly by mohl opět sloužit svému účelu

13. dubna 2022

Brněnští radní dnes souhlasili s převodem 4 milionů korun na rekonstrukci vzduchotechniky v Sále Břetislava Bakaly, který je součástí polikliniky Bílý dům. Investorskou činností bude pověřena městská příspěvková organizace Sdružení zdravotnických zařízení II Brno, pod kterou spadá výše zmiňovaná poliklinika na Žerotínově náměstí.

Sál Břetislava Bakaly je již delší dobu nevyužívaný, a to z důvodu zastaralosti vzduchotechnického zařízení. To se již nedá komplexně opravit, neexistují totiž náhradní díly. Proto chystáme komplexní rekonstrukci vzduchotechniky. Dle studie, kterou jsme si nechali zpracovat, by tyto práce mohly stát cca 10,45 milionu korun bez DPH. V první fázi by došlo ke znovuzprovoznění sálu. K tomu jsou určeny výše zmíněné 4 miliony korun. V budoucnu by došlo i na kompletní výměnu topného systému za přibližně 6 milionů korun,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Sál Břetislava Bakaly byl v minulosti využíván pro pořádání kulturních akcí, jako jsou přednášky, filmové festivaly a kulturní představení. Kapacita sálu je 300 osob. V sále je jediným zdrojem větrání a topení právě vzduchotechnické zařízení.

Jakmile převod 4 milionů korun schválí zastupitelé, začne příprava projektu. Pokud vše půjde bez potíží, mohla by být první etapa oprav hotova v první polovině příštího roku.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.