Přeskočit na obsah

S přestavbou domu na Křenové začne město v létě, část nákladů pokryje dotace

16. června 2021
Dvanáct bytových jednotek, z nichž bude většina bezbariérových, začnou dělníci rekonstruovat v neobývaném domě na Křenové 47. Obyvatelům by měl znovu začít sloužit během roku 2023. Projekt z velké části zafinancuje město, na zhruba desetinu se podařilo získat dotaci.

„V domě vzniknou čtyři sociální byty, na které jsme získali dotaci 3,8 milionu korun. Ostatní náklady kompletní opravy ponese město, celkem investice vyjde na víc než 34 milionů korun,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Kromě rekonstrukce se dočká dům i nástavby, takže z nynějších 5 bytů vznikne celkem 12 jednotek. Půjde převážně o malometrážní jedno- a dvoupokojové byty vhodné pro seniory, jednotlivce nebo menší rodiny. Celý dům bude mít bezbariérový přístup a osm bytů bude vybudováno kompletně bezbariérově.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Minulost i budoucnost. Zoo Brno slaví 70 let od otevření výstavou v Urban centru

V letošním roce slaví brněnská zoo 70 let od svého otevření. Historii, současnost i budoucnost a význam Zoo Brno představuje nová výstava v Urban centru, která začne ve čtvrtek 25. května a potrvá do 10. července.

Město osadilo střechy osmi městských budov fotovoltaikou, ušetří 20 milionů korun

Městská akciová společnost SAKO Brno SOLAR dokončuje instalaci fotovoltaických panelů na střechách osmi  budov v majetku města. Současně podává žádost o dotace na dalších 55 výroben a v různých fázích projektové přípravy má rozpracováno 70 realizací

Muzejku by měl do konce měsíce opustit problematický nájemce, budova se potom snad konečně dočká slíbeného znovuotevření restaurace

Dlouhodobé neplacení nájemného a záloh na energie, svévolné úpravy interiérů bez respektu k památkové hodnotě objektu, nefungující domluva a nakonec vyjádření na hraně pomluvy – takový je odkaz, který po sobě zanechává nájemce někdejší proslulé Muzejky. Po osmi letech marného čekání na nápravu dostal nájemce výpověď a do 31. května má prostory vyklidit. 

Projekt Nebýt na to sama II Míří k realizaci

Brněnští radní dnes projednali bod týkající se vítězného projektu participativního rozpočtu. Pokračovat budou aktivity zaměřené na lidi, již procházejí onkologickou léčbou Nebýt na to sama II.