Přeskočit na obsah

S přestavbou domu na Křenové začne město v létě, část nákladů pokryje dotace

16. června 2021

Dvanáct bytových jednotek, z nichž bude většina bezbariérových, začnou dělníci rekonstruovat v neobývaném domě na Křenové 47. Obyvatelům by měl znovu začít sloužit během roku 2023. Projekt z velké části zafinancuje město, na zhruba desetinu se podařilo získat dotaci.

„V domě vzniknou čtyři sociální byty, na které jsme získali dotaci 3,8 milionu korun. Ostatní náklady kompletní opravy ponese město, celkem investice vyjde na víc než 34 milionů korun,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Kromě rekonstrukce se dočká dům i nástavby, takže z nynějších 5 bytů vznikne celkem 12 jednotek. Půjde převážně o malometrážní jedno- a dvoupokojové byty vhodné pro seniory, jednotlivce nebo menší rodiny. Celý dům bude mít bezbariérový přístup a osm bytů bude vybudováno kompletně bezbariérově.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.