S písničkou jde všechno líp, vzkazují VojoDejl - Tiskový servis

S písničkou jde všechno líp, vzkazují VojoDejl

  • 14. září 2023
  • 1 minuta čtení
  • Zuzana Gregorová

Že hudba překračuje hranice a spojuje různorodé lidi, je známo. Může být i mostem mezi světem vidících a nevidomých. Procházku po takovém mostě slibují hudebníci Radim Vojtek a Martin Deyl při koncertu S písničkou jde všechno líp v Konventu Milosrdných bratří 19. září.

Radim Vojtek a Martin Deyl. Foto: archiv dua VojoDeyl

Radim Vojtek a Martin Deyl. Foto: archiv dua VojoDeyl

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR pořádá festival Dny umění nevidomých. Brněnské odbočky organizace spojily síly s městem Brnem a zvou na koncert dua VojoDeyl 19. září od 17 hodin v Konventu Milosrdných bratří na Vídeňské 7. Vstupné je dobrovolné.

Radim Vojtek vystudoval na konzervatoři hru na klavír a na housle a jako další obor přidal ladění klavírů a příbuzných nástrojů. Učí hru na housle a klavír v ZUŠ Dolní Němčí a působí i jako primáš v cimbálové muzice Falešnica. V roce 2006 natočil společně s Anetou Langerovou Píseň pro Světlušku.

Martin Deyl studoval hru na kontrabas a kytaru na konzervatoři v Praze. Učí hru na kytaru a elektrickou kytaru v ZUŠ v Uherském Hradišti a působil také v Pražském smyčcovém orchestru na postu kontrabasisty a v dechové hudbě Kosenka jako zpěvák. Hrával v mládežnických rockových kapelách, nyní vede mladé rockery pod záštitou ZUŠ Uherské Hradiště, hostuje v cimbálových muzikách na Moravě a Slovensku a hrává i s goralskými kapelami v Polsku.

Další články z rubriky