S láskou v Brně, z lásky k Brnu. Oslavte svátek zamilovaných ve městě

  • 11. února 2022
  • 2 minuty čtení
(zob) – Blížící se svátek sv. Valentina oslavíte již během víkendu. Speciální akce si připravily Zoo Brno, TIC a v kostele sv. Michala i Sdružení Petrov. Pátek 11. února je věnován vědě, konkrétně ženám a dívkám ve vědě, na jejichž počest se koná v kině Scala science slam. Jestliže máte rádi kuriozity, neváhejte a navštivte v sobotu bleší trhy v Alfa pasáži.

Ať už ctíte svátek všech zamilovaných, či ne, vyrazit do brněnské zoo je vždy dobrý nápad. Tento víkend bude navíc prošpikován zajímavostmi z milostného života zvířat. Jak to má s námluvami rosomák sibiřský nebo kůň Převalského, se dozvíte na komentovaných krmeních během celého víkendu. Sv. Valentinu se věnuje i TIC Brno, a to až do pondělního svátku včetně. Kromě tematického výstupu na věž Staré radnice můžete zažít i tajemnou schůzku v podzemí pod Zelným trhem. Jak se v Brně randilo v osmdesátých letech, ukáže procházka v neděli. V kostele sv. Michala zároveň v neděli startuje Valentinskou poutí Národní týden manželství, jehož program spoluvytváří Odbor zdraví MMB. Součástí akce bude přednáška, mše a koncert.  

Při příležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě se v pátek koná v kině Scala science slam Ženy patří do vědy. Na akci vystoupí šestice vědkyň hned ze tří univerzit, a to z Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického v Brně a Mendelovy univerzity v Brně. Vstup je zdarma.

Pravidelné bleší trhy v Alfa pasáži pokračují již v sobotu. Prodejci budou na svých místech od 13 do 16 hodin. Stoly plné různých kuriozit si určitě nenechejte ujít. Nabídka bude již tradičně pestrá: od knih po kuchyňské náčiní a všechno mezi tím. 

Obrazem svatého Augustina od Petra Paula Rubense se můžete pokochat v Muzeu starobrněnského opatství na Mendlově náměstí. Obraz, který je majetkem augustiniánů, byl do muzea na určitou dobu převezen z Národní galerie v Praze. Dílo najdete v expozici Poklady kláštera, kde se nachází mnoho dalších památek a obrazů z augustiniánských sbírek. Výstava je také oslavou letošních 200. narozenin člena řádu Gregora Johanna Mendela a příští rok 700. narozenin kláštera.

Areálem Nové Zbrojovky stále vane sportovní atmosféra – Olympijský festival je v plném proudu. V neděli dokonce přijedou první z účastníků her v Pekingu – curleři Zuzana a Tomáš Paulovi. Sobotním tématem je StarDance a exhibice krasobruslení – tance na ledě.  

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít