Přeskočit na obsah

Rybářská, Chodská, Žižkova. Radní dali zelenou posledním oblastem, kde letos začne platit rezidentní parkování

16. září 2020

Rezidentní parkování se 16. listopadu rozšíří o tři oblasti placeného stání. Pro letošní rok jde o poslední zapojování nových částí města do systému. Jedná se o oblasti Žižkova (1-16), Chodská (3-03) a Rybářská (1-21). Na dnešním jednání schválili radní poslední krok nutný k realizaci rezidentního parkování v těchto částech města.

„Harmonogram pro letošní rok jsme museli mírně upravit. I do realizace rezidentního parkování totiž na jaře zasáhl nouzový stav a s ním spojená omezení. Poslední tři oblasti, které letos plánujeme přidat podle harmonogramu, se nacházejí v Žabovřeskách, Králově Poli a v městské části Brno-střed. Všechny budou patřit do návštěvnické zóny C,“ řekl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

V oblastech Chodská, Žižkova i Rybářská budou návštěvníci platit za parkování ve všední dny v čase od 17 do 6 hodin. První hodina denně je zdarma, za každou další zaplatí 20 korun. Pro rezidenty a abonenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech. Už dříve radní schválili harmonogram oblastí placeného stání pro příští rok. Podle něj by se rezidentní parkování mělo v roce 2021 rozšířit celkem do osmi oblastí.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.