Přeskočit na obsah

Rybářská, Chodská, Žižkova. Radní dali zelenou posledním oblastem, kde letos začne platit rezidentní parkování

16. září 2020
Rezidentní parkování se 16. listopadu rozšíří o tři oblasti placeného stání. Pro letošní rok jde o poslední zapojování nových částí města do systému. Jedná se o oblasti Žižkova (1-16), Chodská (3-03) a Rybářská (1-21). Na dnešním jednání schválili radní poslední krok nutný k realizaci rezidentního parkování v těchto částech města.

„Harmonogram pro letošní rok jsme museli mírně upravit. I do realizace rezidentního parkování totiž na jaře zasáhl nouzový stav a s ním spojená omezení. Poslední tři oblasti, které letos plánujeme přidat podle harmonogramu, se nacházejí v Žabovřeskách, Králově Poli a v městské části Brno-střed. Všechny budou patřit do návštěvnické zóny C,“ řekl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

V oblastech Chodská, Žižkova i Rybářská budou návštěvníci platit za parkování ve všední dny v čase od 17 do 6 hodin. První hodina denně je zdarma, za každou další zaplatí 20 korun. Pro rezidenty a abonenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech. Už dříve radní schválili harmonogram oblastí placeného stání pro příští rok. Podle něj by se rezidentní parkování mělo v roce 2021 rozšířit celkem do osmi oblastí.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.