Roztančený Amadeus se představí v Redutě

  • 21. května 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) – Inscenaci Amadeus MozArt připravil soubor baletu Národního divadla Brno (NdB). Premiéra bude ve středu v 19 hodin v divadle Reduta. Současně tím začne Dance Brno 100, který je součástí doprovodného programu Festivalu RE:PUBLIKA.

Hudbu k inscenaci napsal Wolfgang Amadeus Mozart a tří části baletu vytvořili tři choreografové. Část Metanoia sólista baletu NdB Uladzimir Ivanou z Běloruska, část Opus Amadei bývalý demisólista NdB Dan Datcu z Rumunska a část Solipsistic členka souboru NdB Carolina Isach Cogollos ze Španělska.

„Bude to svěží pohled na hudebního génia a jeho dílo. V choreografiích mladých tvůrců, jejichž inspirací byl velký skladatel a jeho život, můžete objevit nový pohled na Amadea, který vám byl dosud skrytý,“ uvedl dramaturg baletu NdB Karel Littera. „Trojchodové menu ? la Mozart servírujeme v divadle Reduta.“

Právě Reduta je úzce spjata s tímto hudebním velikánem.  Na druhé straně malé jeviště Reduty není pro balet optimální, ale Janáčkovo divadlo je v současné době v rekonstrukci. Podle tvůrců představení bude však forma baletu v souladu s malým prostorem, neboť nejde o klasický balet, ale spíše o experiment.

Na festival Dance Brno 100 pak vedení NdB pozvalo baletní soubory z nástupnických států, vzniklých po rozpadu Rakouska-Uherska, tedy ze Slovenska, Polska, Slovinska, Ukrajiny, Maďarska, Rakouska, Srbska a Chorvatska. Festival se uskuteční od 23. května do 16. června v divadle Reduta, Mahenově divadle a v pavilonu F na brněnském výstavišti.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít