Přeskočit na obsah

Rozšíření stezky v Maloměřicích a Obřanech zvýší komfort cyklistům i chodcům

13. dubna 2022
Stezka pro pěší a cyklisty kolem řeky Svitavy v Maloměřicích a Obřanech se ve svém nejužším úseku v okolí Cacovického mostu dočká rozšíření. Tento investiční záměr dnes schválili radní na svém pravidelném jednání.

„Okolí řeky je v Maloměřicích a Obřanech velmi využívané k procházkám i projížďkám na kole. Navštěvuje ho velké množství lidí, oba břehy Svitavy představují příjemné místo k trávení volného času. Pravá strana po proudu řeky funguje jako cyklostezka nejen do blízkých Bílovic, ale je také součástí mezinárodní trasy z Vídně do Krakova a Greenways, která patří do projektu šetrné turistiky. Nyní proběhne rozšíření cesty v délce asi 150 m,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

V tuto chvíli je stezka v daném úseku zúžena na 1,5 m s nezpevněným povrchem. Rekonstrukce přinese rozšíření celého úseku v parametrech odpovídajících okolní cyklostezce. „Znamená to, že cesta bude nově mít šířku 3 metry a mlatový povrch, který ji zpevní, ale zároveň bude stále propustný. Toto řešení přináší dostatečný komfort cyklistům i chodcům a je blízké přírodě,“ uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl a dodal: „V rámci úprav bude vyměněn i most přes Cacovický náhon, aby také splňoval nároky na šířku.“

Rekonstrukce by předběžně mohla začít na počátku příštího roku a potrvá osm měsíců. Orientační cena investice byla vyčíslena na 9 052 000 korun včetně DPH.

 
Plánovaná cyklostezka. Zdroj: MMB

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Nevyužité fotbalové hřiště v Bosonohách se díky participativnímu rozpočtu proměnilo ve „Sportovně-relaxační lesní zónu“

Ukázkami jízdy na pumptracku i závody pro děti a mládež ve čtvrtek slavnostně odstartuje novou kapitolu své existence někdejší fotbalové hřiště v bosonožském lese. Myšlenka jeho revitalizace uspěla v roce 2020 v participativním rozpočtu a o tři roky a tři miliony později je „Sportovně-relaxační lesní zóna“ připravená na návštěvníky a návštěvnice. 

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

AKTUALIZACE 3. 10. 13:45 Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ dnes odstartovala křtem galerijní tramvaje. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. ročníku Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.