Přeskočit na obsah

Rozšíření stezky v Maloměřicích a Obřanech zvýší komfort cyklistům i chodcům

13. dubna 2022

Stezka pro pěší a cyklisty kolem řeky Svitavy v Maloměřicích a Obřanech se ve svém nejužším úseku v okolí Cacovického mostu dočká rozšíření. Tento investiční záměr dnes schválili radní na svém pravidelném jednání.

„Okolí řeky je v Maloměřicích a Obřanech velmi využívané k procházkám i projížďkám na kole. Navštěvuje ho velké množství lidí, oba břehy Svitavy představují příjemné místo k trávení volného času. Pravá strana po proudu řeky funguje jako cyklostezka nejen do blízkých Bílovic, ale je také součástí mezinárodní trasy z Vídně do Krakova a Greenways, která patří do projektu šetrné turistiky. Nyní proběhne rozšíření cesty v délce asi 150 m,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

V tuto chvíli je stezka v daném úseku zúžena na 1,5 m s nezpevněným povrchem. Rekonstrukce přinese rozšíření celého úseku v parametrech odpovídajících okolní cyklostezce. „Znamená to, že cesta bude nově mít šířku 3 metry a mlatový povrch, který ji zpevní, ale zároveň bude stále propustný. Toto řešení přináší dostatečný komfort cyklistům i chodcům a je blízké přírodě,“ uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl a dodal: „V rámci úprav bude vyměněn i most přes Cacovický náhon, aby také splňoval nároky na šířku.“

Rekonstrukce by předběžně mohla začít na počátku příštího roku a potrvá osm měsíců. Orientační cena investice byla vyčíslena na 9 052 000 korun včetně DPH.

 
Plánovaná cyklostezka. Zdroj: MMB

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.