Rozšíření Šámalovy, úpravu tramvajové trati na Zábrdovické a další činnosti v oblasti bývalé Zbrojovky zajistí Skanska - Tiskový servis

Rozšíření Šámalovy, úpravu tramvajové trati na Zábrdovické a další činnosti v oblasti bývalé Zbrojovky zajistí Skanska

  • 15. května 2024
  • 1 minuta čtení

Rozšíření ulice Šámalovy mezi Zábrdovickou a Lazaretní, úpravu tramvajové trati na Zábrdovické a další práce bude mít na starosti společnost Skanska, a. s. Smlouvu, kterou s vítězem výběrového řízení město v nejbližších týdnech podepíše, dnes schválili brněnští radní.

„Cílem projektu je v souvislosti s revitalizací areálu bývalé Zbrojovky nejen rozšíření Šámalovy mezi Zábrdovickou a Lazaretní, ale také úprava Zábrdovické v úseku od zastávky Vojenská nemocnice po zastávku Kuldova. V Lazaretní ulici navíc vznikne nová křižovatka,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Vítěze veřejné zakázky vybírala komise mezi dvěma uchazeči. „Předpokládaná cena zakázky byla 220 milionů korun bez DPH. Vítězná Skanska uspěla s nabídkovou cenou 137 873 437 korun bez DPH. Předpokládáme, že výstavba potrvá 2 roky. V tuto chvíli má stavba všechna potřebná povolení. Na akci se finančně a projekčně podílí i developer Nová Zbrojovka,“ doplnil náměstek primátorky města Brna René Černý.

Kromě rozšíření ulice a nové křižovatky je v plánu mnohem více. „Součástí stavby je také vybudování nové dešťové kanalizace a rekonstrukce té stávající včetně přípojek. Oprava čeká i vodovod. Počítáme také s přeložkami dalších sítí, úpravou stávajícího veřejného osvětlení, parovodu, plynovodu i s přeložkou tramvajové tratě. Zastávky veřejné dopravy dostanou nové přístřešky, chybět nebudou ani odvodňovací prvky nebo úprava vegetace,“ popsal radní města Brna pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

 

Další články z rubriky