Rozhodněte o 35 milionech z městského rozpočtu. Dáme na vás!

  • 01. listopadu 2023
  • 2 minuty čtení
  • Radka Loukotová

Na internetu, v knihovnách Jiřího Mahena, ale i ve stánku v srdci Brna na náměstí Svobody. Tam všude se budou sbírat hlasy ve finále participativního rozpočtu Dáme na vás, které odstartovalo právě dnes. Brňané a Brňanky už posedmé vybírají, které větší i menší vize se v příštích třech letech díky městským penězům promění ve skutečnost. 

Nové hřiště, sportoviště nebo zelené plochy, ale taky třeba komunitní centrum pro seniory nebo holubník. Nápady spojené s vyžitím dětí nebo s dopravní infrastrukturou. O přízeň a hlavně hlasy lidí se uchází celkem 56 různorodých projektů, které prošly dlouhou cestou od podání nápadu a sběru první vlny podpory na jaře až po posouzení proveditelnosti. Z finále jich vítězně vzejde minimálně sedm. Každý projekt je totiž limitován částkou 5 milionů korun a celkové vyhrazené prostředky jsou 35 milionů korun.

Hlasovat může každý, kdo má v občance v kolonce trvalý pobyt zapsáno Brno a už mu bylo 18 let. Rozdělit může pět kladných hlasů a dva záporné. Provést to lze na stránkách paro.damenavas.cz, přes full účet Brno iD, nebo osobně na pobočkách Knihovny Jiřího Mahena, a to až do 30. listopadu. Kromě toho lze hlas odevzdat i na stánku v centru Brna – 2. a 6.–8. listopadu na náměstí Svobody vždy od 10 do 17 hodin, kde se přihlášené projekty představují na panelové výstavě, a 15., 22. a 29. listopadu na České od 14 do 16 hodin.

Veškeré informace jsou dostupné na webu paro.damenavas.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít