Přeskočit na obsah

Rozhlasový pořad přiblíží podobu Brněnských Vánoc

28. listopadu 2017 1 minuta čtení
(mad) – Letošní podobu Brněnských Vánoc přiblížil rozhlasový pořad statutárního města Brna Brněnské echo speciál na Radiu Kiss (88,3 fm). S moderátorkou hovořila ředitelka Turistického a informačního centra města Brna Jana Janulíková. Pořad byl odvysílán 27. listopadu.

„Troufám si říct, že Brněnské Vánoce patří k evropské špičce,“ říká ředitelka TIC Jana Janulíková. Akce se letos uskuteční jak na náměstí Svobody, tak na Dominikánském náměstí. Z hlediska estetiky, programu i barev se snaží navodit vánoční klid, a to i třeba novým osvětlením.

Během trhů se na náměstí Svobody odehraje celkem 145 vystoupení. Čekají nás například dětské folklorní soubory, vystoupí také například populární zpěvačka Mucha, klasikou je pak Česká mše vánoční. Na pódiu také proběhne Čtení dětem.

 Na Dominikánské náměstí se přesunula například Ježíškova pošta, zookoutek, vyřezávaná zvířátka atd. Kromě toho si zde půjde dát něco skutečně dobrého k jídlu a pití či podpořit neziskové organizace a jejich projekty.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.