Přeskočit na obsah

Rozhlasové Echo speciál přibližuje Brněnskou metropolitní oblast

31. října 2017 1 minuta čtení
(ik) - Rozhlasový pořad statutárního města Brna Brněnské echo speciál na Rádiu Kiss přiblížil Brněnskou metropolitní oblast.

S moderátorkou o ní hovořil Petr Šašinka, vedoucí oddělení ITI (integrované územní investice) a metropolitní spolupráce magistrátu.

Rozhlasový pořad byl odvysílán 30. října a můžete si jej přehrát i zde.

Brněnská metropolitní oblast zahrnuje 167 obcí, samozřejmě včetně Brna. Žije v ní 620 000 obyvatel. Hlavní impulz pro vznik tohoto celku přišel před dvěma lety, kdy EU vyčlenila finanční prostředky pro rozvoj metropolitních oblastí.

„Na území je třeba se dívat jako na oblast, která pulzuje,“ uvedl Petr Šašinka s tím, že lidé v určitém místě bydlí, pak však jedou do práce či do škol. A také za odpočinkem a zábavou. Není tedy možné jednotlivé projekty ohraničovat na jednu obec, ale přistupovat k nim tak, aby na sebe navazovaly.

V současnosti je například v ČR vytvořeno pro čerpání unijních dotací sedm metropolitních oblastí.

Průběžné informace Brněnské metropolitní oblasti jsou i na webu http://www.brno.cz/iti.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.