Rodičovské vouchery využijete od července i na aktivity pro předškoláky - Tiskový servis

Rodičovské vouchery využijete od července i na aktivity pro předškoláky

Kroužky, letní i příměstské tábory, školy v přírodě nebo třeba taneční, tyto aktivity podporují Rodičovské vouchery. Nyní nově na ně dosáhnou i předškoláci. Věkové omezení nebude mít nejnižší hranici, ale pouze nejvyšší – 18 let věku dítěte. Změna začne platit od července. 

Rodičovské vouchery

Rodičovské vouchery

Projekt Rodičovských voucherů odstartoval v polovině loňského listopadu a nyní se díky zpětné vazbě od rodičů rozšiřují. Nově budou moci tento příspěvek využít i děti předškolního věku, které často také navštěvují různorodé kroužky a volnočasové aktivity.

Vouchery jsou určeny především rodičům s dětmi, kteří si nemohou dovolit zaplatit volnočasové aktivity. Lze o ně zažádat přes portál Brno iD, a to přímo přes účet dítěte. Každé dítě získá 4 000 korun ve formě kreditů. Ty se následně využijí na zaplacení přímo u spolupracující organizace. Jejich seznam je k nahlédnutí na portálu Brno iD. Část nákladů stále zůstává v rodinách, od města mohou organizace přijmout maximálně 80 % částky. Ale zároveň míru spoluúčasti si nastavují samy – je tedy nutné sledovat konkrétní podmínky.

Když shrneme všechny informace – Rodičovské vouchery jsou určeny pro děti s trvalým pobytem v Brně ve věku do osmnácti let. Dalším bodem je roční čistý příjem rodiny, ten nesmí přesahovat 750 tisíc korun. Toto zákonný zástupce stvrdí pomocí čestného prohlášení. Pro vícečetné rodiny se nově bude částka zvyšovat o 200 tisíc od třetího a dalšího dítěte. Máte-li tedy 4 děti, čistý roční příjem rodiny musí být maximálně 1 150 000 korun. Kredity jde čerpat na kroužky, pobytový i příměstský tábor, školy a školky v přírodě, lyžařský výcvik, taneční, školní výlety, a to i do zahraničí.

Další články z rubriky