Přeskočit na obsah

Riviéra vyhrála architektonickou cenu IOC IAKS AWARD 2019

06. listopadu 2019

Koupaliště Riviéra v Brně získalo architektonickou cenu v nejvyšší kategorii GOLD 2019, kterou vyhlašuje Mezinárodní asociace sportovních a volnočasových zařízení (IAKS) společně s Mezinárodním olympijským výborem (IOC).

Do mezinárodní soutěže byla stavba nerezových bazénů na Koupališti Riviéra přihlášena v březnu 2019 a cenu si zástupci společnosti STAREZ–SPORT, a. s., převzali dne 5. 11. 2019.

„Koupaliště Riviéra je unikátní projekt, který vytvořil umělou říční krajinu podél řeky Svratky, aniž by byla s řekou jakkoliv spojena. Navozuje dojem zajímavého prostředí venkovního koupaliště, které v krajině působí přirozeně, jako by tam bylo od nepaměti. Tento prostor umožňuje velké množství sportovních a volnočasových aktivit pro celou rodinu,“ komentuje první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Koupaliště Riviéra prošlo výraznou obměnou v letech 2017 a 2018. „K rozsáhlé rekonstrukci jsme museli přistoupit z důvodu masivního úniku vody z původních bazénů. Denně se kvůli tomu ztratilo až dvě stě kubíků vody a její doplňování stálo statisíce korun. Původní betonovou dlažbu proto nahradily vany z nerezu, kterého bylo použito až sedm tisíc metrů čtverečních,“ popsal generální ředitel městské společnosti STAREZ–SPORT Martin Mikš.

Bazény jsou nyní z nerezové oceli, jejich okolí je vybetonováno, přes bazény vedou dva mosty ze dřeva. Projekt nových bazénů na Riviéře tvořila společnost CENTROPROJEKT GROUP, a. s., dle návrhu A77 architektonického ateliéru Brno. Koupaliště prošlo výraznou obměnou, přibyl tu osmimetrový tobogán, patnáct metrů dlouhá skluzavka, lavice a lehátka s provzdušněním nebo lanový most s plujícími lekníny, pro děti vodní děla, chrliče, hřiby, kbelíkový strom či fontánky. Rekonstrukce vyšla na bezmála 220 milionů korun.

„Nová Riviéra patří k největším investicím do sportovní infrastruktury posledních let a jsem ráda, že se dočkala ocenění i ve světovém měřítku. Je to pro nás povzbuzení v dalším plánování sportovních areálů v Brně, aktuálně hlavně multifunkční haly na výstavišti,“ uzavřela primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Program IOC IAKS Exemplary Awards sdružuje nejinovativnější, nejkreativnější a nejvíce funkční zařízení z celého světa. V letošním roce byly vybrány vítězné projekty ze 14 zemí po celém světě. Porota předala ocenění IOC IAKS 2019 sedmi zařízením ve zlaté kategorii, šesti zařízením ve stříbrné kategorii a sedmi v bronzové.

Letos soutěžilo 98 projektů ze všech kontinentů, účastnily se například Malajsie, Mexiko, Namibie, Tchaj-wan, Katar, Austrálie a Spojené státy americké. Letošní vítězové reprezentují řadu významných mezinárodních sportovních akcí např. v Austrálii a USA, ale i lokálně dostupnou tobogánovou strukturu s rozhlednou v Kanadě.

Mgr. Michaela Radimská
tisková mluvčí, PR
+420 733 341 457
Křídlovická 34, 603 00 Brno
starez.sportujemevbrne.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.