Přeskočit na obsah

Řidičům se automaticky prodlouží platnost oprávnění vjezdu do centra. Nový systém začne platit později

21. dubna 2020

Většině řidičů, kteří mají oprávnění k vjezdu do centra města, končí jeho platnost ke konci dubna. Magistrát se nyní rozhodl automaticky tato oprávnění prodloužit až do července. O několik měsíců se tak posouvají změny ve vjezdech do centra Brna.

Systém vjezdů do historického centra měl projít na konci dubna řadou změn. Do některých oblastí už nemá být vjezd zakázán, a povolení vjezdu tedy nebude potřeba. Z tohoto důvodu byla povolení vjezdu od října vydávána s platností do 30. dubna 2020. Od května pak měli lidé dostat nová oprávnění podle nových pravidel. „Vzhledem k tomu, že nyní čelíme mimořádné situaci v souvislosti s epidemií onemocnění COVID-19, rozhodli jsme se zavedení změn v systému posunout na vhodnější čas. Oprávnění k vjezdu proto řidičům prozatím prodloužíme až do 1. července tohoto roku,“ vysvětlil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

K prodloužení platnosti oprávnění není nutné podávat žádost nebo kontaktovat úřad. Dojde k němu zcela automaticky během tohoto týdne. Platnost oprávnění bude prodloužena všem řidičům, kterým oprávnění končilo na konci dubna, až do 1.7. Platnost oprávnění lze zkontrolovat na osobních stránkách uživatele.  Protože situace se v současnosti mění velmi rychle, není možné předjímat, zda toto posunutí platnosti bude poslední. Pokud by nový systém vjezdů vešel v platnost později, došlo by k dalšímu automatickému prodloužení platnosti oprávnění. Přesné informace mohou lidé vždy v předstihu najít na oficiálních internetových stránkách rezidentního parkování www.parkovanivbrne.cz, na webu města i sociálních sítích.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.