Přeskočit na obsah

Řidičům se automaticky prodlouží platnost oprávnění vjezdu do centra. Nový systém začne platit později

21. dubna 2020
Většině řidičů, kteří mají oprávnění k vjezdu do centra města, končí jeho platnost ke konci dubna. Magistrát se nyní rozhodl automaticky tato oprávnění prodloužit až do července. O několik měsíců se tak posouvají změny ve vjezdech do centra Brna.

Systém vjezdů do historického centra měl projít na konci dubna řadou změn. Do některých oblastí už nemá být vjezd zakázán, a povolení vjezdu tedy nebude potřeba. Z tohoto důvodu byla povolení vjezdu od října vydávána s platností do 30. dubna 2020. Od května pak měli lidé dostat nová oprávnění podle nových pravidel. „Vzhledem k tomu, že nyní čelíme mimořádné situaci v souvislosti s epidemií onemocnění COVID-19, rozhodli jsme se zavedení změn v systému posunout na vhodnější čas. Oprávnění k vjezdu proto řidičům prozatím prodloužíme až do 1. července tohoto roku,“ vysvětlil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

K prodloužení platnosti oprávnění není nutné podávat žádost nebo kontaktovat úřad. Dojde k němu zcela automaticky během tohoto týdne. Platnost oprávnění bude prodloužena všem řidičům, kterým oprávnění končilo na konci dubna, až do 1.7. Platnost oprávnění lze zkontrolovat na osobních stránkách uživatele.  Protože situace se v současnosti mění velmi rychle, není možné předjímat, zda toto posunutí platnosti bude poslední. Pokud by nový systém vjezdů vešel v platnost později, došlo by k dalšímu automatickému prodloužení platnosti oprávnění. Přesné informace mohou lidé vždy v předstihu najít na oficiálních internetových stránkách rezidentního parkování www.parkovanivbrne.cz, na webu města i sociálních sítích.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.