Přeskočit na obsah

Řidičům se automaticky prodlouží platnost oprávnění vjezdu do centra. Nový systém začne platit později

21. dubna 2020
Většině řidičů, kteří mají oprávnění k vjezdu do centra města, končí jeho platnost ke konci dubna. Magistrát se nyní rozhodl automaticky tato oprávnění prodloužit až do července. O několik měsíců se tak posouvají změny ve vjezdech do centra Brna.

Systém vjezdů do historického centra měl projít na konci dubna řadou změn. Do některých oblastí už nemá být vjezd zakázán, a povolení vjezdu tedy nebude potřeba. Z tohoto důvodu byla povolení vjezdu od října vydávána s platností do 30. dubna 2020. Od května pak měli lidé dostat nová oprávnění podle nových pravidel. „Vzhledem k tomu, že nyní čelíme mimořádné situaci v souvislosti s epidemií onemocnění COVID-19, rozhodli jsme se zavedení změn v systému posunout na vhodnější čas. Oprávnění k vjezdu proto řidičům prozatím prodloužíme až do 1. července tohoto roku,“ vysvětlil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

K prodloužení platnosti oprávnění není nutné podávat žádost nebo kontaktovat úřad. Dojde k němu zcela automaticky během tohoto týdne. Platnost oprávnění bude prodloužena všem řidičům, kterým oprávnění končilo na konci dubna, až do 1.7. Platnost oprávnění lze zkontrolovat na osobních stránkách uživatele.  Protože situace se v současnosti mění velmi rychle, není možné předjímat, zda toto posunutí platnosti bude poslední. Pokud by nový systém vjezdů vešel v platnost později, došlo by k dalšímu automatickému prodloužení platnosti oprávnění. Přesné informace mohou lidé vždy v předstihu najít na oficiálních internetových stránkách rezidentního parkování www.parkovanivbrne.cz, na webu města i sociálních sítích.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.