Řidiči se mohou zdokonalit v řízení na novém Polygonu Brno

  • 11. prosince 2017
  • 2 minuty čtení
(gak) – V areálu Masarykova okruhu se dnes po osmi měsících výstavby otevřelo tréninkové centrum Polygon Brno. Nabízí zdokonalení řidičských schopností i odmazání bodů za dopravní přestupky.

„Věřím, že brněnský polygon přispěje k větší bezpečnosti na silnicích. Školit se na něm budou také záchranáři, policisté či hasiči. Díky tomu bude jejich práce zas o něco rychlejší,“ uvedl příklad využití polygonu primátor města Brna Petr Vokřál.

Multifunkční centrum, které se nachází v areálu brněnského automotodromu, nabídne zájemcům především školu bezpečné jízdy, která je známá také jako škola kurzu. Díky nasimulovaným dopravním situacím budou řidiči umět lépe zareagovat v běžném provozu. Využít těchto služeb může jak veřejnost, tak profesionální řidiči. Polygon je uzpůsoben také k jízdám s kamiony či motocykly.

Nabídka je ale daleko pestřejší. „Spustili jsme například půldenní tréninky pro maminky. V jejich rámci se více zaměřujeme na specifika jízdy s malými dětmi. Rodiče se na kurzu naučí, jak správně zacházet s dětskou autosedačkou a seznámí se s legislativou,“ řekl obchodní ředitel Polygonu Brno Radim Dirgas.

Polygon poskytuje řidičům čtyři výukové moduly s kluznými plochami, aquaplaningovým bazénem a tržnými deskami pro simulaci smyku. Součástí tréninkového centra je i okruhová dráha o délce 1250 metrů. 

Polygon Brno v číslech
- během stavby bylo přetěženo 200 tisíc tun zeminy
- položeno 57,5 tisíce tun asfaltu
- 9,5 kilometrů kabelového vedení pro ovládání vodních prvků a dalšího vybavení
- 4 kilometry tlakového potrubí pro rozvod vody
- 170 vodních trysek
Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít