Přeskočit na obsah

Rezidentní parkování se příští rok rozšíří do části Žabovřesk a Králova Pole

26. srpna 2020
Harmonogram pro zavádění rezidentního parkování pro příští rok schválilo vedení města. Nově se v roce 2021 připojí osm oblastí placeného stání. Čtyři budou v Králově Poli a čtyři v Žabovřeskách. Na vytváření harmonogramu spolupracovaly také městské části, které specifikovaly své požadavky.

Původní návrh zavádění rezidentního parkování počítal se zavedením sedmi oblastí. Dvě měly být v Králově Poli a Žabovřeskách a tři v městské části Brno-sever. Připomínkování městskými částmi ale podobu harmonogramu změnilo. „Primárním požadavkem MČ Brno-sever je zavedení rezidentního parkování v problémových částech najednou v průběhu jednoho roku, aby nedocházelo k přesunu vozidel v rámci této části města. V roce 2021 to ale nebylo možné zajistit vzhledem k hustotě dopravní sítě a také v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí Lesnické. Oblasti spadající pod Brno-sever se proto přidají až v roce 2022,“ vysvětlil radní pro oblast Dopravy Petr Kratochvíl.

Schválený harmonogram počítá s připojením oblastí v následujících termínech:

28. června 2021: 2-02 Sirotkova, 2-03 Elišky Machové

16. srpna 2021: 3-05 Vackova, 3-04 Poděbradova

27. září 2021: 2-04 Haasova, 2-05 Záhřebská

1. listopadu 2021: 3-06 Berkova, 3-07 Mojmírovo náměstí

 

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz

Brno 26. 8. 2020

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.