Přeskočit na obsah

Rezidentní parkování se příští rok rozšíří do části Žabovřesk a Králova Pole

26. srpna 2020

Harmonogram pro zavádění rezidentního parkování pro příští rok schválilo vedení města. Nově se v roce 2021 připojí osm oblastí placeného stání. Čtyři budou v Králově Poli a čtyři v Žabovřeskách. Na vytváření harmonogramu spolupracovaly také městské části, které specifikovaly své požadavky.

Původní návrh zavádění rezidentního parkování počítal se zavedením sedmi oblastí. Dvě měly být v Králově Poli a Žabovřeskách a tři v městské části Brno-sever. Připomínkování městskými částmi ale podobu harmonogramu změnilo. „Primárním požadavkem MČ Brno-sever je zavedení rezidentního parkování v problémových částech najednou v průběhu jednoho roku, aby nedocházelo k přesunu vozidel v rámci této části města. V roce 2021 to ale nebylo možné zajistit vzhledem k hustotě dopravní sítě a také v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí Lesnické. Oblasti spadající pod Brno-sever se proto přidají až v roce 2022,“ vysvětlil radní pro oblast Dopravy Petr Kratochvíl.

Schválený harmonogram počítá s připojením oblastí v následujících termínech:

28. června 2021: 2-02 Sirotkova, 2-03 Elišky Machové

16. srpna 2021: 3-05 Vackova, 3-04 Poděbradova

27. září 2021: 2-04 Haasova, 2-05 Záhřebská

1. listopadu 2021: 3-06 Berkova, 3-07 Mojmírovo náměstí

 

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz

Brno 26. 8. 2020

Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.