Rezidentní parkování se po víkendu rozšíří o další oblast v Králově Poli

  • 05. listopadu 2021
  • 1 minuta čtení
(and) – Modré zóny začnou od pondělí platit také v oblasti okolo ulice Berkova v Králově Poli. Nová oblast 3-06 bude v návštěvnické zóně C s nejméně přísnou regulací. Pro letošní rok jde o poslední rozšíření rezidentního parkování.

Přes den zaparkují bez potíží všichni, od 17. hodiny už budou návštěvníci muset za odložení svých aut platit. Mělo by tak vzniknout více prostoru pro rezidenty, kteří se vracejí domů ze zaměstnání. Tak bude od pondělí 8. listopadu fungovat parkování v oblasti 3-06 (Berkova). Část Králova Pole se stává poslední oblastí, která se letos přidá do systému rezidentního parkování.

V nové oblasti platí návštěvnická pravidla pro zónu C. V praxi to znamená, že parkování bude regulováno pouze ve všední dny od 17 do 6 hodin. V této době budou muset návštěvníci uhradit 20 korun za hodinu, přičemž jedna hodina denně je zdarma. Parkovné zde není možné zaplatit pomocí parkovacích automatů, řidiči mohou namísto nich využít mobilní aplikaci ParkSimply, online parkovací automat nebo SMS. Pravidla pro rezidenty a abonenty zůstávají stejná jako v ostatních částech města, kde platí rezidentní parkování. Veškeré informace najdou lidé na webu parkovanivbrne.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít