Přeskočit na obsah

Rezidentní parkování se po víkendu rozšíří o další oblast v Králově Poli

05. listopadu 2021 1 minuta čtení
(and) – Modré zóny začnou od pondělí platit také v oblasti okolo ulice Berkova v Králově Poli. Nová oblast 3-06 bude v návštěvnické zóně C s nejméně přísnou regulací. Pro letošní rok jde o poslední rozšíření rezidentního parkování.

Přes den zaparkují bez potíží všichni, od 17. hodiny už budou návštěvníci muset za odložení svých aut platit. Mělo by tak vzniknout více prostoru pro rezidenty, kteří se vracejí domů ze zaměstnání. Tak bude od pondělí 8. listopadu fungovat parkování v oblasti 3-06 (Berkova). Část Králova Pole se stává poslední oblastí, která se letos přidá do systému rezidentního parkování.

V nové oblasti platí návštěvnická pravidla pro zónu C. V praxi to znamená, že parkování bude regulováno pouze ve všední dny od 17 do 6 hodin. V této době budou muset návštěvníci uhradit 20 korun za hodinu, přičemž jedna hodina denně je zdarma. Parkovné zde není možné zaplatit pomocí parkovacích automatů, řidiči mohou namísto nich využít mobilní aplikaci ParkSimply, online parkovací automat nebo SMS. Pravidla pro rezidenty a abonenty zůstávají stejná jako v ostatních částech města, kde platí rezidentní parkování. Veškeré informace najdou lidé na webu parkovanivbrne.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.