Přeskočit na obsah

Rezidentní parkování se po víkendu rozšíří do oblasti Jugoslávská

15. července 2022 1 minuta čtení
(and) – Do systému rezidentního parkování se od pondělí 18. července přidá oblast 4-03 (Jugoslávská). Regulace zde bude platit ve všední dny od 17 do 6 hodin.

Už dříve nakreslené modré čáry začnou v oblasti 4-03 (Jugoslávská) platit od pondělí. Pro návštěvníky je důležité, že oblast spadá do zóny C. Regulace zde bude tedy platit jen ve všední dny přes noc od 17 do 6 hodin. Každý, kdo není rezident nebo abonent, v této době zaplatí 20 korun za hodinu stání. Jedna hodina denně je zdarma. V zóně C nejsou umístěny parkovací automaty, za stání je tedy třeba zaplatit přes mobilní aplikaci ParkSimply formou SMS nebo přes online parkovací automat.

Rezidenti zaplatí za první auto 200 korun ročně, za druhé 8 tisíc za rok a za každé další pak 12 tisíc. Abonenta vyjde oprávnění pro jedno auto na 4 tisíce za rok, každé další stojí 18 tisíc ročně. Veškeré informace najdou lidé na webu Parkování v Brně. 

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.