Přeskočit na obsah

Rezidentní parkování bude od příštího roku také v části Žabovřesk. Radní přidali do harmonogramu další oblast

06. listopadu 2019

Jednu novou oblast se podařilo přidat do harmonogramu pro rozšiřování oblastí placeného stání pro příští rok. Brněnští radní dnes odsouhlasili aktualizaci tohoto harmonogramu. Město tak vyslyšelo žádosti městské části a ještě v příštím roce zařadí do rezidentního parkování i oblast 2-02, která je v Žabovřeskách.

Harmonogram byl vypracovaný s přihlédnutím k aktuálnímu stavu parkování v daných lokalitách, k možnostem realizace dopravního značení, administrativním procesům nebo požadavkům městských částí. „Po zpracování projektových dokumentací a vyhodnocení časové i administrativní náročnosti jsme zjistili, že je v našich silách přidat v příštím roce o jednu oblast více. Nově se tedy v roce 2020 přidá oblast 2-02 – Sirotkova,“ řekl radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Oblast 2-02 je ohraničená přibližně ulicemi Mučednická, Zeleného, částečně ulicí Žabovřeská a Minská a Horova. Podle aktuálně schváleného harmonogramu by zde měla pravidla rezidentního parkování začít platit od 16. listopadu 2020.

Už v září rada schválila oblasti, které se v příštím roce zapojí do rezidentního parkování. Celkem je jich i se Sirotkovou dvanáct. V červnu 2020 se přidají oblasti 1-09 (Křídlovická), 1-10 (Bezručova), 1-21 (Rybářská) a 1-15 (Dřevařská). V červenci se systém rozšíří o oblasti 3-01 (Staňkova) a 3-02 (Botanická). Od září se zapojí i 1-06 (Špitálka), 1-07 (Trnitá), 1-16 (Žižkova) a 2-01 (Zborovská). Nakonec od listopadu se změny budou týkat oblastí 3-03 (Chodská) a už zmíněná 2-02 (Sirotkova). Nyní budou zahájeny další kroky k zapojení zmíněných oblastí. Jedná se například o vyhotovení projektových dokumentací, stanovení dopravního značení nebo příprava a zahájení informační kampaně tak, aby se všichni obyvatelé dotčených částí Brna mohli včas na nové podmínky připravit.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.