Přeskočit na obsah

Rezidentní parkování bude od příštího roku také v části Žabovřesk. Radní přidali do harmonogramu další oblast

06. listopadu 2019
Jednu novou oblast se podařilo přidat do harmonogramu pro rozšiřování oblastí placeného stání pro příští rok. Brněnští radní dnes odsouhlasili aktualizaci tohoto harmonogramu. Město tak vyslyšelo žádosti městské části a ještě v příštím roce zařadí do rezidentního parkování i oblast 2-02, která je v Žabovřeskách.

Harmonogram byl vypracovaný s přihlédnutím k aktuálnímu stavu parkování v daných lokalitách, k možnostem realizace dopravního značení, administrativním procesům nebo požadavkům městských částí. „Po zpracování projektových dokumentací a vyhodnocení časové i administrativní náročnosti jsme zjistili, že je v našich silách přidat v příštím roce o jednu oblast více. Nově se tedy v roce 2020 přidá oblast 2-02 – Sirotkova,“ řekl radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Oblast 2-02 je ohraničená přibližně ulicemi Mučednická, Zeleného, částečně ulicí Žabovřeská a Minská a Horova. Podle aktuálně schváleného harmonogramu by zde měla pravidla rezidentního parkování začít platit od 16. listopadu 2020.

Už v září rada schválila oblasti, které se v příštím roce zapojí do rezidentního parkování. Celkem je jich i se Sirotkovou dvanáct. V červnu 2020 se přidají oblasti 1-09 (Křídlovická), 1-10 (Bezručova), 1-21 (Rybářská) a 1-15 (Dřevařská). V červenci se systém rozšíří o oblasti 3-01 (Staňkova) a 3-02 (Botanická). Od září se zapojí i 1-06 (Špitálka), 1-07 (Trnitá), 1-16 (Žižkova) a 2-01 (Zborovská). Nakonec od listopadu se změny budou týkat oblastí 3-03 (Chodská) a už zmíněná 2-02 (Sirotkova). Nyní budou zahájeny další kroky k zapojení zmíněných oblastí. Jedná se například o vyhotovení projektových dokumentací, stanovení dopravního značení nebo příprava a zahájení informační kampaně tak, aby se všichni obyvatelé dotčených částí Brna mohli včas na nové podmínky připravit.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.