Přeskočit na obsah

Rezervace na Olympijský festival začaly. Zajistěte si své místo třeba na bobové dráze

02. února 2022 1 minuta čtení
(zob) – Brno žije olympiádou! Ode dneška se můžete registrovat na jednotlivé sporty na Olympijském festivalu. Vyberete si z 15 olympijských a 4 dalších sportů. Nejlepší malí sportovci si odnesou diplom nebo medaili.

Olympijský festival najdete v areálu Nové Zbrojovky v Židenicích nedaleko železniční stanice. Festival startuje zároveň s Olympiádou v Pekingu 4. února. Už nyní si však zarezervujete místa na vyzkoušení sportů i vstupenku na festival. Organizátoři doporučují si vstup zamluvit dopředu, areál má omezenou kapacitu. 

Kromě vyzkoušení jednotlivých sportů, jako je curling, rychlobruslení, boby či skeleton, je také připravený bohatý doprovodný program se sportovci vracejícími se z her v Pekingu a mnoha dalšími. Součástí areálu bude i zóna EDA, která informuje o olympismu a historii olympijských her. Děti touto tematikou provedou maskoti Eda a Ola. Malí návštěvníci si užijí i hrací karty, díky nimž si vyzkouší jednotlivá sportovní stanoviště a v závislosti na tom, kolik získají razítek, si odnesou diplom, medaili nebo malý dárek. 

Vstupenky si zarezervujete na webu zde.   

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.