Přeskočit na obsah

Řešení protipovodňových opatření bude spadat pod Kancelář architekta města Brna

02. září 2020

Jedním z témat dnešní schůze Rady města Brna byly změny ve strategickém projektu, jehož cílem je vybudovat protipovodňová opatření na území města. Radní se rozhodli převést tuto agendu a také projekt Adaptační opatření na využití srážkových vod pod Kancelář architekta města Brna, a to vzhledem k provázanosti s dalšími činnostmi této instituce.

„Realizace protipovodňových opatření na území města Brna je rozdělena do 29 etap. Čtyři z nich byly již dříve schváleny jako prioritní, následně jsme jejich počet zvýšili na 10. Jejich provedení je naprosto zásadní pro rozvoj města, a proto je potřeba urychlit proces jejich přípravy. K tomu sestavíme v Kanceláři architekta města Brna silný tým, který se bude touto problematikou intenzivně zabývat. Jeho další oblastí činnosti budou i opatření mající za cíl využívat dešťovou vodu,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna
Petr Hladík
.

S výše jmenovanými strategickými projekty souvisí i celková vodohospodářská koncepce města Brna, kterou nyní zajišťuje Odbor územního plánování a rozvoje Magistrátu města Brna. V budoucnu se plánuje převést tuto činnost na KAM, aby vodohospodářskou koncepci řešilo jedno speciální pracoviště.

„Protipovodňová ochrana města je klíčové téma jak z hlediska územního plánu a umožnění výstavby
v rozvojových lokalitách, tak i pro využití potenciálu řek a nábřeží. Vodohospodářskými tématy se dlouhodobě zabýváme, proto v KAM vytváříme tým, který se těmto projektům bude koncepčně věnovat,“
doplnil ředitel Kanceláře architekta města Brna Michal Sedláček.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.