Přeskočit na obsah

Rekonstrukci Lesnické provede sdružení firem FIRESTA a Dopravní stavby Brno

25. listopadu 2020

Od ledna čeká ulici Lesnickou rozsáhlá rekonstrukce kanalizace, vodovodů, tramvajové trati a veřejného osvětlení a vybudování nových bezbariérových zastávek. Z přijatých nabídek dnes radní vybrali jako zhotovitele sdružení firem FIRESTA-Fišer a Dopravní stavby Brno. S pracemi na zakázce za více než 189 milionů začne zhotovitel v lednu příštího roku.

V ulici Lesnické v lednu vypukne téměř roční rekonstrukce. Při jejím plánování spolupracovaly Brněnské vodárny a kanalizace i Dopravní podnik města Brna. Radní dnes vybrali zhotovitele, který celou akci dostane na starosti. Jako nejvýhodnější vyhodnotili nabídku sdružení firem FIRESTA a Dopravní stavby Brno s nabídkovou cenou 189 759 225,- Kč bez DPH.

„Cílem stavby je zlepšení nevyhovujícího stavu kanalizace a vodovodu v této ulici. Díky rekonstrukci se zlepší odtokové poměry v kanalizaci i stav zásobování pitnou vodou. Stávající stav tramvajové trati navíc není ideální, a aby zde mohly tramvaje jezdit plnohodnotně a bez problémů, je nezbytná rekonstrukce. V ulici navíc vzniknou nové bezbariérové tramvajové ostrůvky, což zvýší komfort cestujících, kteří doteď museli do svých spojů nastupovat přímo z vozovky,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková.

Celkem projde rekonstrukcí více než 681 metrů kanalizace, 551 metrů vodovodu, 582 metrů tramvajové trati, 1641 m? vozovky a 653 m? zastávkových nástupních ploch. „V celé ulici budou předlážděny chodníky. Na zastávkách budou nové elektronické informační panely, samozřejmostí je maximální možné zachování pásů zeleně. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je přes 189 milionů korun bez DPH. Vodohospodářské objekty uhradíme přímo z rozpočtu města. Dopravní podnik města Brna na základě investiční dotace města Brna zaplatí práce na tramvajové trati, úpravy trolejového vedení včetně stožárů, úpravy veřejného osvětlení, kabelové trasy a zastávkové elektronické panely. V současnosti se jeví jako nejpravděpodobnější termín zahájení prací 9. ledna, z důvodu koordinace se o něm bude ale ještě jednat. Konec je pak plánovaný na prosinec 2021,“ přiblížil radní pro oblast investic David Grund.

Po dobu rekonstrukce bude z ulice vyloučena městská hromadná i automobilová doprava.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.