Přeskočit na obsah

Rekonstrukce zbrojnice SDH Žebětín začne již v létě

19. května 2021

Žebětínský sbor dobrovolných hasičů bude mít novou zbrojnici. Kompletní rekonstrukce začne během letních měsíců. Radní dnes schválili veřejnou zakázku k rekonstrukci a doporučili zastupitelům schválit dotaci na její financování. Součástí projektu je nástavba a přístavba zbrojnice, která tak bude splňovat všechny náležitosti moderního objektu požární ochrany. Celková hodnota rekonstrukce je 32,7 milionů korun.

Městská část Brno-Žebětín, které současná hasičská zbrojnice patří, připravila celý projekt její obnovy. Na financování se bude podílet Ministerstvo vnitra dotací v hodnotě 4,5 milionu korun z dotačního programu Dotace pro jednotky SDH obcí, který administruje Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, a dále Jihomoravský kraj dotací ve výši 3 miliony. Samotná městská část se bude podílet 2 miliony ze svého rozpočtu a město Brno podpoří projekt 23 miliony. 

Součástí rekonstrukce hasičské zbrojnice bude přístavba a dostavba stávajícího objektu a také nové rozvody inženýrských sítí. Nově bude budova dvoupodlažní se sedlovou střechou, její součástí bude i garáž pro požární auto a zázemí pro techniku, dále i hygienické místnosti, šatna, garáže, ubytovací kapacity, kanceláře nebo také posilovna a dílna. Dosavadní zbrojnice dobrovolných hasičů je v Žebětíně nevyhovující a o nutnosti úprav jednáme již od roku 2020, proto jsem ráda, že se začne stavět v červenci letošního roku. V červnu začnou přípravné, především bourací práce, které má v režii městská část Brno-Žebětín. Na ty bude navazovat samotná rekonstrukce,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková

Prostřednictvím veřejné zakázky najde město zhotovitele stavby a bude možné přistoupit k samotnému budování. To by mělo začít v letních měsících a hotovo bude za rok. Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.