Přeskočit na obsah

Rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulici Nováčkova a Studená začne již letos

03. března 2021

V letošním roce budou probíhat rekonstrukce kanalizací a vodovodních řadů v ulicích Nováčkova v Husovicích a Studená na Lesné. Tyto dva projekty jsou v různých stadiích přípravy, ale obě opravy začnou již letos; první zmíněná dokonce už tento měsíc.

„Brno je město s dlouhou historií a ta se týká nejen velkého kulturního dědictví, ale i technické vybavenosti města. Konkrétně inženýrské sítě na mnoha místech již splnily svůj úkol a je potřeba je vyměnit a celkově zrekonstruovat. Postupně se toho dočká velký počet ulic, nyní jsou to ulice Studená a Nováčkova v městské části Brno-sever,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace v ulicích Nováčkova, Svitavská a Dačického začne již 15. března a měla by trvat do srpna letošního roku. Kanalizace bude přeložena do úzkého koridoru v ulici Nováčkova, nyní se nachází v nepřístupné oblasti pod budovou DPMB. Do nové kanalizace se připojí zrekonstruované jednotlivé přípojky.  Zároveň se vymění i vodovodní potrubí z roku 1926 včetně přípojek. Vznikne také nový podzemní hydrant. Stavba neohrozí hromadnou dopravu v ulici, protože pod tramvajovými kolejemi bude výměna řešena pomocí klasicky ražené štoly. Zakázku bude provádět společnost ZEMAKO, s. r. o. Výběr zhotovitele dnes schválili radní města Brna. Celková hodnota rekonstrukce je vyčíslena na necelých 7 milionů korun.

„Jižní část dnešního sídliště Lesná vznikala dříve než zbytek městské části, který byl vybudován v 60. letech 20. století. Rodinné domy v ulici Studená a jejím okolí vyrostly již ve 30. letech a dříve patřily k Husovicím. Inženýrské sítě si tedy již zaslouží výměnu. Například kanalizace, která je dnes kapacitně v již nevyhovujícím stavu. Rekonstrukce by měla začít v říjnu letošního roku,“ dodal radní pro oblast investic David Grund.

Pro druhé kolo zadávacího řízení, v němž uchazeči, kteří splnili kvalifikační kritéria, již předkládají konkrétní cenové nabídky, dnes radní schválili text výzvy k podání nabídek na tuto veřejnou zakázku. Rekonstrukce sítí v ul. Studené se dotkne nejen vodovodního řadu a kanalizace včetně 27 kanalizačních a 29 vodovodních přípojek, ale zahrne i opravu komunikace a chodníků v délce 406 m. U kanalizace i vodovodu dojde ke zvětšení dimenze potrubí tak, aby vyhovovalo současným potřebám pro odvod odpadních vod a zásobování obyvatelstva pitnou vodou. Celá stavba by měla trvat 32 týdnů a bude koordinována s rekonstrukcí veřejného osvětlení. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.