Přeskočit na obsah

Rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulici Nováčkova a Studená začne již letos

03. března 2021
V letošním roce budou probíhat rekonstrukce kanalizací a vodovodních řadů v ulicích Nováčkova v Husovicích a Studená na Lesné. Tyto dva projekty jsou v různých stadiích přípravy, ale obě opravy začnou již letos; první zmíněná dokonce už tento měsíc.

„Brno je město s dlouhou historií a ta se týká nejen velkého kulturního dědictví, ale i technické vybavenosti města. Konkrétně inženýrské sítě na mnoha místech již splnily svůj úkol a je potřeba je vyměnit a celkově zrekonstruovat. Postupně se toho dočká velký počet ulic, nyní jsou to ulice Studená a Nováčkova v městské části Brno-sever,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace v ulicích Nováčkova, Svitavská a Dačického začne již 15. března a měla by trvat do srpna letošního roku. Kanalizace bude přeložena do úzkého koridoru v ulici Nováčkova, nyní se nachází v nepřístupné oblasti pod budovou DPMB. Do nové kanalizace se připojí zrekonstruované jednotlivé přípojky.  Zároveň se vymění i vodovodní potrubí z roku 1926 včetně přípojek. Vznikne také nový podzemní hydrant. Stavba neohrozí hromadnou dopravu v ulici, protože pod tramvajovými kolejemi bude výměna řešena pomocí klasicky ražené štoly. Zakázku bude provádět společnost ZEMAKO, s. r. o. Výběr zhotovitele dnes schválili radní města Brna. Celková hodnota rekonstrukce je vyčíslena na necelých 7 milionů korun.

„Jižní část dnešního sídliště Lesná vznikala dříve než zbytek městské části, který byl vybudován v 60. letech 20. století. Rodinné domy v ulici Studená a jejím okolí vyrostly již ve 30. letech a dříve patřily k Husovicím. Inženýrské sítě si tedy již zaslouží výměnu. Například kanalizace, která je dnes kapacitně v již nevyhovujícím stavu. Rekonstrukce by měla začít v říjnu letošního roku,“ dodal radní pro oblast investic David Grund.

Pro druhé kolo zadávacího řízení, v němž uchazeči, kteří splnili kvalifikační kritéria, již předkládají konkrétní cenové nabídky, dnes radní schválili text výzvy k podání nabídek na tuto veřejnou zakázku. Rekonstrukce sítí v ul. Studené se dotkne nejen vodovodního řadu a kanalizace včetně 27 kanalizačních a 29 vodovodních přípojek, ale zahrne i opravu komunikace a chodníků v délce 406 m. U kanalizace i vodovodu dojde ke zvětšení dimenze potrubí tak, aby vyhovovalo současným potřebám pro odvod odpadních vod a zásobování obyvatelstva pitnou vodou. Celá stavba by měla trvat 32 týdnů a bude koordinována s rekonstrukcí veřejného osvětlení. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.