Přeskočit na obsah

Rekonstrukce na Křenové umožní vznik Socio Info Pointu. Rada vybrala zhotovitele projektové dokumentace

21. října 2020

Rekonstrukce šestipodlažní budovy na Křenové, díky které vznikne v prvních třech podlažích prostor pro poskytování informací z oblasti sociálních služeb, péče a pro žadatele o byt a tréninková bezbariérová kavárna pro nácvik pracovních příležitostí pro osoby se zdravotním postižením, je o kousek blíž. Rada města Brna dnes vybrala dodavatele projektové dokumentace pro rekonstrukci budovy Křenová 6. Vznikne zde Socio Info Point a kontaktní místo pro bydlení.

„Dodavatel vypracuje projektovou dokumentaci pro stavební povolení a provádění stavby. Zpracuje také dokumentaci interiéru a zajistí autorský dozor. Rekonstrukcí město získá vhodné prostory pro zřízení dalšího Socio Info Pointu. Ten poskytuje mimo jiné sociální poradenství, rady, jak mohou klienti svoji tíživou situaci vyřešit. Pracovníci zde pomohou lidem s podáním žádostí o různé sociální dávky nebo zprostředkují kontakt na další organizace, které mohou konkrétnímu člověku v jeho situaci pomoci. Budova bude po rekonstrukci sloužit i dalším účelům – vznikne tu například tréninková bezbariérová kavárna,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková.

Komise vybírala z pěti přihlášených zájemců o zhotovení projektové dokumentace. „Po posouzení a hodnocení nabídek členové komise doporučili Ing. arch. Karla Spáčila. Posuzovali přitom nejen nabídkovou cenu, ale i splnění kvalifikačních požadavků. Náklady na zpracování projektové dokumentace činí necelých 1,6 milionu korun,“ dodal náměstek primátorky Robert Kerndl. Předpokládané náklady celé investiční akce, které byly vyčísleny už na podzim loňského roku, činí 37,5 milionu korun.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.