Přeskočit na obsah

Rekonstrukce Lužánecké je hotová

02. září 2020
Více než rok trvající rekonstrukce kanalizace a vodovodu v ulici Lužánecká je u konce. V pondělí 7. září předá zhotovitel stavbu městu. Zbývá dokončit pouze dílčí terénní úpravy. Pokud vše půjde podle plánu, auta by se mohla do ulice vrátit od úterý 8. září. Rekonstrukce původní kanalizace z 19. století probíhala v koordinaci s pracemi plynařů a dalších. U příležitosti dokončení prací se koná 6. září streetparty. Práce se podařilo dokončit v termínu i přes jejich přerušení v souvislosti s opatřeními JmK kvůli koronaviru.

„Havarijní stav inženýrských sítí v Lužánecké si vyžádal rekonstrukci, která začala v červnu loňského roku. Myslím, že všichni místní si oddechli, že se ji podařilo dokončit už v září, jak slíbil zhotovitel, a nedošlo k žádným průtahům. Umožnila to koordinace prací města a Brněnských vodáren a kanalizací jako investora stavby a plynařů, které se podařilo zkoordinovat tak, že nakonec probíhaly souběžně a stihly se tedy rychleji. Zhotovitel dělal vše pro to, aby se práce stihly v termínu. Jsem ráda, že se mu to podařilo navzdory nutnému moratoriu hejtmana Jihomoravského kraje, které v souvislosti s epidemií covidu na dva měsíce znemožnilo realizovat propoje na vodovodních a plynových přípojkách. Novou ulici si mohou lidé užít už tuto neděli na streetparty, kterou pořádají lidé z Ponava Cafe a okolních podniků,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková. Zhotovitel i město chystají vše tak, aby se auta mohla na ulici vrátit od úterý 8. září. Práce jsou hotové a momentálně se čeká na nezbytné administrativní úkony, mezi něž patří zejména stanovisko Policie ČR ke stanovení přechodného dopravního značení pro zahájení předčasného užívání komunikace.

Opravou kromě Lužánecké prošla i napojení do ulic Antonína Slavíka a třída Kapitána Jaroše. „Dělníci opravili více než 560 metrů kanalizačního potrubí, kanalizační přípojky v délce 187,3 metrů, vyměnili 13 vodovodních přípojek a zrekonstruovali více než 1300 metrů vodovodního potrubí. Nový je i povrch silnice a chodníků. Celkem práce stály více než 76 milionů korun,“ uvedl radní pro oblast investic David Grund.

„Na naši žádost byla v průběhu prací do rekonstrukce zařazena i úprava křižovatky ulice Lužánecké s třídou Kapitána Jaroše, což umožní plynulé pokračování cyklotrasy údolím Ponávky do centra Brna," doplnil starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl.

Oblast kolem Lužánek není důležitá jen pro dopravu. „V parku i blízkém okolí se pravidelně koná řada kulturních akcí. Je proto příhodné, že na konci oprav zde proběhne streetparty Lužánecká open. Věřím, že si lidé opět najdou cestu do okolních podniků a podaří se tak vrátit původního ducha tomuto oblíbenému prostoru,“ dodal radní pro oblast kultury Marek Fišer. Otevření ulice oslaví lidé z místních podniků v čele s Ponava Cafe streetparty Lužánecká open. „V neděli 6. září zveme všechny zájemce na společné otevření ulice, které se koná od 14 hodin na křižovatce ulic Lidická–Lužánecká. Na první slavnostní společnou jízdu novou ulicí zveme všechny cyklisty, skateboardisty apod. Ti se budou moci zúčastnit také následných skateboardových vystoupení a závodů. Na několika stagích vedle DJů vystoupí i rapová legenda PSH. Máme připravenou i workoutovou exhibici a spoustu dobrého jídla a pití,“ láká za organizátory Vít Kalvoda.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.