Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

  • 29. listopadu 2022
V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

 „Vytvoření nových kapacit pro volnočasové činnosti v areálu pod Bílou horou umožní projekt z participativního rozpočtu Dáme na vás, kdy došlo k rozšíření stávající budovy pomocí moderní dřevostavby, která kromě nového příjemného interiéru má i vysoký standard v oblasti zateplení a oproti minulosti nebude docházet k navyšování provozních nákladů. Uživatelský komfort posiluje i nové sociální zázemí a pro děti a mládež je tak připraveno zdravé a bezpečné prostředí," uvedl Filip Chvátal, radní pro participaci.

Nápad do 2. ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás přihlásil Vilém Řiháček. Jeho projekt získal 2070 hlasů a umístil se na 4. místě. Za klubovny bylo uhrazeno 5 714 629 Kč.

„Cílem projektu bylo přestavět stávající klubovnu, a vytvořit tak vhodné prostředí pro volnočasové aktivity kluků a holek nejen ze Židenic," upřesnil navrhovatel Vilém Řiháček.

Nejen dětem ze Židenic se díky realizaci projektu kluboven rozšíří možnosti pro mimoškolní aktivity, což potvrdil například i místní skautský oddíl, který nyní plánuje přijmout více zájemců o členství.

Více informací o projektu naleznete na stránkách https://paro.damenavas.cz/projekt/?id=947.

Do 30. listopadu mají občané Brna stále možnost rozhodnout, jaké projekty se začnou příští rok realizovat.

 

Foto: Z. Kolařík


 


 


 


 

Nejnovější tiskové zprávy