Přeskočit na obsah

Rekonstrukce kanalizace v ulici Bratří Mrštíků začne již v březnu

17. března 2021

Rekonstrukce kanalizace v husovické ulici Bratří Mrštíků může začít. Brněnští radní dnes schválili výběr zhotovitele. Společnost PŘEMYSL VESELÝ stavební a inženýrská činnost začne se stavbou v nejbližší době.

„Oprava nevyhovující kanalizace v ulici Bratří Mrštíků startuje na jaře a měla by trvat 20 týdnů. Součástí rekonstrukce bude také výměna 49 domovních přípojek, které mají dohromady délku 256,6 metru. V rámci projektu bude také přeložen plynovod, neboť jeho rozvody brání nově rozvržené kanalizaci. Zhotovitelem se stala společnost PŘEMYSL VESELÝ stavební a inženýrská činnost. Cena veškerých stavebních prací je vyčíslena na 20 445 869 korun bez DPH,“ uvedl radní pro oblast investic David Grund.

Kromě klasické kanalizační stoky a její rozdělovací komory v celkové délce 195,6 metru bude také opraveno potrubí dešťové kanalizace. Rekonstrukce umožní správný odtok splašků v normovaných trubkách. Před samotným začátkem stavby bude nutné zajistit náhradní rozvod pitné vody. Stavba je koordinována s projektem Velkého městského okruhu Tomkovo náměstí.   

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.