Přeskočit na obsah

Rekonstrukce kanalizace v ulici Bratří Mrštíků začne již v březnu

17. března 2021
Rekonstrukce kanalizace v husovické ulici Bratří Mrštíků může začít. Brněnští radní dnes schválili výběr zhotovitele. Společnost PŘEMYSL VESELÝ stavební a inženýrská činnost začne se stavbou v nejbližší době.

„Oprava nevyhovující kanalizace v ulici Bratří Mrštíků startuje na jaře a měla by trvat 20 týdnů. Součástí rekonstrukce bude také výměna 49 domovních přípojek, které mají dohromady délku 256,6 metru. V rámci projektu bude také přeložen plynovod, neboť jeho rozvody brání nově rozvržené kanalizaci. Zhotovitelem se stala společnost PŘEMYSL VESELÝ stavební a inženýrská činnost. Cena veškerých stavebních prací je vyčíslena na 20 445 869 korun bez DPH,“ uvedl radní pro oblast investic David Grund.

Kromě klasické kanalizační stoky a její rozdělovací komory v celkové délce 195,6 metru bude také opraveno potrubí dešťové kanalizace. Rekonstrukce umožní správný odtok splašků v normovaných trubkách. Před samotným začátkem stavby bude nutné zajistit náhradní rozvod pitné vody. Stavba je koordinována s projektem Velkého městského okruhu Tomkovo náměstí.   

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Nevyužité fotbalové hřiště v Bosonohách se díky participativnímu rozpočtu proměnilo ve „Sportovně-relaxační lesní zónu“

Ukázkami jízdy na pumptracku i závody pro děti a mládež ve čtvrtek slavnostně odstartuje novou kapitolu své existence někdejší fotbalové hřiště v bosonožském lese. Myšlenka jeho revitalizace uspěla v roce 2020 v participativním rozpočtu a o tři roky a tři miliony později je „Sportovně-relaxační lesní zóna“ připravená na návštěvníky a návštěvnice. 

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

AKTUALIZACE 3. 10. 13:45 Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ dnes odstartovala křtem galerijní tramvaje. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. ročníku Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.