Přeskočit na obsah

Rekonstrukce kanalizace a vodovodu v ulicích Besední a Veselá začne na podzim. Město vybralo dodavatele

14. srpna 2020

Vodovod a kanalizace v ulicích Besední a Veselá, které jsou v nevyhovujícím stavu, se v úseku mezi ulicemi Solniční a Středova dočkají rekonstrukce. Brněnští radní dnes na základě doporučení hodnoticí komise vybrali jako dodavatele této podlimitní veřejné zakázky společnosti IMOS Brno, a. s., a Metrostav, a. s.

Kanalizace bude rekonstruována v celkové délce 342,10 m, a to z části v klasicky ražené štole (v délce 156,40 m) a z části v otevřeném výkopu (v délce 185,70 m). Současně budou rekonstruovány kanalizační přípojky v celkové délce 382,10 m. Vodovodní řady budou provedeny v celkové délce 221 m a vodovodní přípojky budou vyměněny v celkové délce 120 m. Po skončení prací bude obnovena komunikace včetně chodníků a odvodnění.

„Stav kanalizace a vodovodu v těchto ulicích je nevyhovující a rekonstrukce, jejímž zadavatelem je město Brno zastoupené Brněnskými vodárnami a kanalizacemi, tady zlepší odtokové poměry i zásobování pitnou vodou. Dbát budeme také na koordinaci prací s dalšími stavbami v této lokalitě,“ uvedl David Grund, radní pro oblast investic.

Práce na kanalizaci a vodovodu v Besední a Veselé budou koordinovány s rekonstrukcí kanalizace a vodovodu v ulicích Solniční, Opletalova a Česká zajišťovanou Brněnskými vodárnami a kanalizacemi, opravou plynovodu v ulicích Solniční, Opletalova, Česká a Veselá, kterou provádí GasNet, s. r. o., rekonstrukcí horkovodu v ulicích Solniční, Opletalova, Besední a Veselá v režii Tepláren Brno, a. s., obnovou komunikačních ploch v ulicích Solniční a Česká také garantovanou Brněnskými vodárnami a kanalizacemi, a. s., a obnovou komunikačních ploch v ulicích Solniční, Opletalova, Besední a Veselá, kterou realizují Brněnské komunikace, a. s.
Dále dojde ke koordinaci se stavbami „Optické propojení“, kterou uskutečňuje Dial Telecom, a. s., a „12. stavba sekundárního kolektoru Česká–Středova“, kterou zajišťují Brněnské komunikace, a. s.

Předpokládaným termínem zahájení prací je 15. říjen 2020. Výstavba bude podle předpokladu trvat 300 kalendářních dní.

Předpokládaná hodnota zakázky „Brno, Besední, Veselá II – rekonstrukce kanalizace a vodovodu“ na stavební práce činí 52 945 893,- Kč bez DPH.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.