Rekonstrukce Janáčkova divadla je největší investicí do této budovy od jejího postavení

  • 05. března 2018
  • 2 minuty čtení
(taz) – V Janáčkově divadle probíhá od loňského léta rozsáhlá rekonstrukce, která je největší investicí do této budovy od doby jejího postavení. Aktuálně v Janáčkově divadle pracuje 150 až 180 dělníků denně.

V průběhu rozsáhlých prací došlo ke zjištění řady problémů, které nebylo možné rozpoznat dříve a kvůli nimž je nutné opravy prodloužit. Zkoušky například prokázaly, že stropy a podlahy jsou v horším stavu, než se předpokládalo.

„Naší prioritou bylo zajištění zdárného konání festivalu Janáček Brno na podzim letošního roku a běžného chodu divadla v následující sezóně. Při plánování dodatečných prací jsme proto v maximální možné míře respektovali požadavky souboru a provozu divadla. Od listopadu 2018 se díky tomu bude v Janáčkově divadle opět hrát. Stavební práce budou po dohodě s vedením divadla probíhat v období mimo zkoušky a představení,“ uvedl náměstek primátora města Brna pro oblast investic Richard Mrázek.

Divadlo kvůli probíhající rekonstrukci zkouší i hraje v náhradních prostorách. Balet West Side Story hostilo například výstaviště, nyní hraje divadlo v šapitó v Lužánkách. „Je samozřejmě smutné vidět divadlo jako staveniště plné dělníků a stavebního materiálu. Vnímáme to ale jako naprostou nutnost, protože divadlo bylo ve stavu, kdy se v něm nedalo bez problémů fungovat. A problémů bylo tolik, že se nedaly řešit nějakými dílčími opravami," doplnila provozní ředitelka Národního divadla Brno Lenka Tesáčková.

Podrobnosti o rekonstrukci a fungování divadla v další divadelní sezóně najdete v této tiskové zprávě.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít