Rekonstrukce Dominikánského náměstí začne ve čtvrtek 5. dubna

  • 28. března 2018
  • 1 minuta čtení
(tis) - Plánovaná rekonstrukce Dominikánského náměstí v centru Brna a s tím související dopravní omezení začnou v týdnu po Velikonocích.

Od středy 28. března jsou na náměstí a do okolních ulic instalovány dopravní značky upozorňující na připravované omezení. Obyvatelé a podnikatelé z okolních nemovitostí také dostanou do schránek leták s informacemi a kontakty na stavbyvedoucího. Zahájení prací je naplánováno na čtvrtek 5. dubna.

Během stavby bude přesunuto 25 vyhrazených parkovacích míst z ulice Veselé a Dominikánského náměstí, a to na Zelný trh a na ulici Veselou  a budou zrušena všechna parkoviště na Dominikánském náměstí.
5. dubna budou odstraněny všechny parkovací automaty.

Vjezd na Dominikánské náměstí bude zakázán od ulice Středovy. Nebude tedy možný ani průjezd z ulice Veselé na Dominikánskou.

Na náměstí bude provedena celková rekonstrukce včetně všech inženýrských sítí pod povrchem. Stavební práce jsou plánovány tak, aby byly dokončeny ještě v letošním roce, a to pokud možno před vánočními trhy. Délka trvání rekonstrukce však bude záležet i na případných archeologických nálezech v této lokalitě, ty nelze předem předvídat.

Informace o akci jsou i na http://kopemezabrno.cz/.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít