Přeskočit na obsah

Rekonstrukce Divadla Bolka Polívky a kina Scala se blíží. Radní vybrali zhotovitele projektové dokumentace

04. května 2022
Projektová dokumentace patří mezi základní dokumenty nutné pro realizaci jakékoli stavby, rekonstrukce, úpravy či přestavby. Nyní se k jejímu vypracování přiblížil projekt rekonstrukce budovy kina Scala a Divadla Bolka Polívky. Radní vybrali zhotovitele dané projektové dokumentace. Stala se jím společnost Ateliér Velehradský, s. r. o.

„Prostory kina Scala a Divadla Bolka Polívky jsou propojeny, ačkoliv každá má vstup na jiné ulici, proto bude jejich rekonstrukce probíhat dohromady. Budova potřebuje nutně modernizaci, protože některé její části neprošly opravou od 70. let minulého století. Po stavebních zásazích bude prostor Divadla Bolka Polívky, kterého se rekonstrukce hlavně dotkne, odpovídat aktuálním požárně-bezpečnostním předpisům, statickým normám i akustickým a technickým standardům,“ podotkla primátorka města Brna Markéta Vaňková

Veřejnou soutěž na zhotovitele projektové dokumentace vyhrála společnost Ateliér Velehradský, s. r. o., s nabídkou 5 683 370 korun včetně DPH. 

Budovu č. p. 127 s nebytovými jednotkami spoluvlastní město Brno a akciová společnost Dům SCALA. Městu patří prostory kina a divadla, které jsou provozně propojeny především stávajícími rozvody a společnými nosnými konstrukcemi – hlediště a jeviště divadla se nachází přímo nad hledištěm kina. Cílem investice je tak mimo jiné statické zajištění podlahy divadla, resp. stropu kina, a provedení jejich hlukové izolace tak, aby se divadelní a filmové produkce nerušily. Divadlo dostane také zcela novou elevaci hlediště a moderní interiér hlediště. Kvalitní zázemí bude vytvořeno pro herce a rekonstrukci neujdou ani jevištní technologie. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
mobil: +420 773 749 963
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.