Přeskočit na obsah

Rekonstrukce Divadla Bolka Polívky a kina Scala se blíží. Radní vybrali zhotovitele projektové dokumentace

04. května 2022
Projektová dokumentace patří mezi základní dokumenty nutné pro realizaci jakékoli stavby, rekonstrukce, úpravy či přestavby. Nyní se k jejímu vypracování přiblížil projekt rekonstrukce budovy kina Scala a Divadla Bolka Polívky. Radní vybrali zhotovitele dané projektové dokumentace. Stala se jím společnost Ateliér Velehradský, s. r. o.

„Prostory kina Scala a Divadla Bolka Polívky jsou propojeny, ačkoliv každá má vstup na jiné ulici, proto bude jejich rekonstrukce probíhat dohromady. Budova potřebuje nutně modernizaci, protože některé její části neprošly opravou od 70. let minulého století. Po stavebních zásazích bude prostor Divadla Bolka Polívky, kterého se rekonstrukce hlavně dotkne, odpovídat aktuálním požárně-bezpečnostním předpisům, statickým normám i akustickým a technickým standardům,“ podotkla primátorka města Brna Markéta Vaňková

Veřejnou soutěž na zhotovitele projektové dokumentace vyhrála společnost Ateliér Velehradský, s. r. o., s nabídkou 5 683 370 korun včetně DPH. 

Budovu č. p. 127 s nebytovými jednotkami spoluvlastní město Brno a akciová společnost Dům SCALA. Městu patří prostory kina a divadla, které jsou provozně propojeny především stávajícími rozvody a společnými nosnými konstrukcemi – hlediště a jeviště divadla se nachází přímo nad hledištěm kina. Cílem investice je tak mimo jiné statické zajištění podlahy divadla, resp. stropu kina, a provedení jejich hlukové izolace tak, aby se divadelní a filmové produkce nerušily. Divadlo dostane také zcela novou elevaci hlediště a moderní interiér hlediště. Kvalitní zázemí bude vytvořeno pro herce a rekonstrukci neujdou ani jevištní technologie. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
mobil: +420 773 749 963
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.