Přeskočit na obsah

Rekonstrukce Divadla Bolka Polívky a kina Scala se blíží. Radní vybrali zhotovitele projektové dokumentace

04. května 2022

Projektová dokumentace patří mezi základní dokumenty nutné pro realizaci jakékoli stavby, rekonstrukce, úpravy či přestavby. Nyní se k jejímu vypracování přiblížil projekt rekonstrukce budovy kina Scala a Divadla Bolka Polívky. Radní vybrali zhotovitele dané projektové dokumentace. Stala se jím společnost Ateliér Velehradský, s. r. o.

„Prostory kina Scala a Divadla Bolka Polívky jsou propojeny, ačkoliv každá má vstup na jiné ulici, proto bude jejich rekonstrukce probíhat dohromady. Budova potřebuje nutně modernizaci, protože některé její části neprošly opravou od 70. let minulého století. Po stavebních zásazích bude prostor Divadla Bolka Polívky, kterého se rekonstrukce hlavně dotkne, odpovídat aktuálním požárně-bezpečnostním předpisům, statickým normám i akustickým a technickým standardům,“ podotkla primátorka města Brna Markéta Vaňková

Veřejnou soutěž na zhotovitele projektové dokumentace vyhrála společnost Ateliér Velehradský, s. r. o., s nabídkou 5 683 370 korun včetně DPH. 

Budovu č. p. 127 s nebytovými jednotkami spoluvlastní město Brno a akciová společnost Dům SCALA. Městu patří prostory kina a divadla, které jsou provozně propojeny především stávajícími rozvody a společnými nosnými konstrukcemi – hlediště a jeviště divadla se nachází přímo nad hledištěm kina. Cílem investice je tak mimo jiné statické zajištění podlahy divadla, resp. stropu kina, a provedení jejich hlukové izolace tak, aby se divadelní a filmové produkce nerušily. Divadlo dostane také zcela novou elevaci hlediště a moderní interiér hlediště. Kvalitní zázemí bude vytvořeno pro herce a rekonstrukci neujdou ani jevištní technologie. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
mobil: +420 773 749 963
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.