Přeskočit na obsah

Redutu čeká obnova vstupních portálů

08. června 2022
Do Reduty na Zelném trhu vcházejí diváci, odkládají svršky v šatně a stoupají po schodech k sálu. Jsou příjemně naladěni na nadcházející kulturní zážitek. Aby jim ho nepokazily komplikace hned při vstupu, bude potřeba do začátku sezony restaurovat vstupní portály nejstarší divadelní budovy ve střední Evropě. Město na to přispěje 411 tisíc korun.

Radní dnes projednali žádost Národního divadla Brno o poskytnutí účelového neinvestičního příspěvku na rekonzervaci vstupních portálů do divadla Reduta z rozpočtu města Brna na rok 2022. Své doporučující stanovisko a návrh výše příspěvku 411 tisíc korun předali zastupitelům, kteří by o něm měli rozhodnout v červnu. 

„Město Brno každoročně poskytuje ze svého rozpočtu dotace, příspěvky a transfery na zachování a obnovu kulturních památek na svém území. O žádostech o příspěvky a transfery podaných v řádném termínu rozhodlo Zastupitelstvo města Brna v květnu. Jen pár dní po termínu byla doručena ještě žádost Národního divadla Brno, které by rádo restaurovalo vstupní portály Reduty. Dohodli jsme se, že pokud v rozpočtu Odboru památkové péče Magistrátu města Brna zůstanou finanční prostředky, záměr podpoříme. Doporučila to i příslušná pracovní skupina. Rádi bychom, aby o příspěvku rozhodlo zastupitelstvo co nejdřív, aby byla divadelní budova včas připravena na novou sezonu,“ vysvětlil radní pro kulturu Marek Fišer.

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.