Přeskočit na obsah

Redutu čeká obnova vstupních portálů

08. června 2022

Do Reduty na Zelném trhu vcházejí diváci, odkládají svršky v šatně a stoupají po schodech k sálu. Jsou příjemně naladěni na nadcházející kulturní zážitek. Aby jim ho nepokazily komplikace hned při vstupu, bude potřeba do začátku sezony restaurovat vstupní portály nejstarší divadelní budovy ve střední Evropě. Město na to přispěje 411 tisíc korun.

Radní dnes projednali žádost Národního divadla Brno o poskytnutí účelového neinvestičního příspěvku na rekonzervaci vstupních portálů do divadla Reduta z rozpočtu města Brna na rok 2022. Své doporučující stanovisko a návrh výše příspěvku 411 tisíc korun předali zastupitelům, kteří by o něm měli rozhodnout v červnu. 

„Město Brno každoročně poskytuje ze svého rozpočtu dotace, příspěvky a transfery na zachování a obnovu kulturních památek na svém území. O žádostech o příspěvky a transfery podaných v řádném termínu rozhodlo Zastupitelstvo města Brna v květnu. Jen pár dní po termínu byla doručena ještě žádost Národního divadla Brno, které by rádo restaurovalo vstupní portály Reduty. Dohodli jsme se, že pokud v rozpočtu Odboru památkové péče Magistrátu města Brna zůstanou finanční prostředky, záměr podpoříme. Doporučila to i příslušná pracovní skupina. Rádi bychom, aby o příspěvku rozhodlo zastupitelstvo co nejdřív, aby byla divadelní budova včas připravena na novou sezonu,“ vysvětlil radní pro kulturu Marek Fišer.

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.