Přeskočit na obsah

Radní zaktualizovali metodiku na podporu vrcholového sportu

02. září 2020
Radní doporučili brněnskému zastupitelstvu schválit aktualizované znění Metodiky na podporu vrcholového sportu ve městě Brně. Metodika je platná od roku 2003 a pravidelně prochází aktualizací, do které se promítají změny reagující na rozvoj některých sportovních odvětví, požadavky brněnských klubů a dále pak legislativní změny, které se udály od poslední aktualizace v rámci některých zákonů či vnitřních směrnic magistrátu.

Rada města Brna minulý týden schválila rozšíření sportovních odvětví v metodice o americký fotbal a šachy
a zároveň schválila přesunutí juda z II. do I. skupiny. Tato úprava však ještě podléhá schválení v Zastupitelstvu města Brna.

„Mám radost, že bylo navrženo zařadit mezi vrcholové sporty i u nás se slibně rozvíjející americký fotbal. Brno má hned dva týmy v mužské nejvyšší soutěži a několikanásobné šampionky v té ženské. Podpora tohoto sportu, který láká stále více zájemců i diváků, je dalším logickým krokem,“ uvedl radní pro oblast školství
a sportu Jaroslav Suchý
.

Metodika na podporu vrcholového sportu popisuje systém rozdělení dotací pro vrcholový sport v kolektivních i individuálních sportovních odvětvích, který zohledňuje jejich finanční náročnost, popularitu i výsledky za předchozí období. V aktualizaci se mění často diskutovaný „marketingový koeficient“ na „ekonomicko-
-výkonnostní“, jehož název lépe vystihuje kritéria, která se pro výpočet používají.

Město má zájem podporovat vrcholový sport, neboť dlouhodobě umožňuje Brňanům navštěvovat významná sportovní utkání a akce na nejvyšší úrovni. Zároveň jsou tito sportovci pozitivně vnímáni jako motivace pro mládež.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Cestovní ruch proberou koncem dubna v Brně odborníci z celého světa. Uskuteční se Czechia Travel Trade Day

Do konce března se mohou tuzemští podnikatelé v cestovním ruchu a organizace destinačního managementu přihlásit na Czechia Travel Trade Day. Jedna z největších tuzemských akcí na podporu incomingu se uskuteční 24. a 25. dubna v Brně pod záštitou a za účasti ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. 

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.