Přeskočit na obsah

Radní zaktualizovali metodiku na podporu vrcholového sportu

02. září 2020

Radní doporučili brněnskému zastupitelstvu schválit aktualizované znění Metodiky na podporu vrcholového sportu ve městě Brně. Metodika je platná od roku 2003 a pravidelně prochází aktualizací, do které se promítají změny reagující na rozvoj některých sportovních odvětví, požadavky brněnských klubů a dále pak legislativní změny, které se udály od poslední aktualizace v rámci některých zákonů či vnitřních směrnic magistrátu.

Rada města Brna minulý týden schválila rozšíření sportovních odvětví v metodice o americký fotbal a šachy
a zároveň schválila přesunutí juda z II. do I. skupiny. Tato úprava však ještě podléhá schválení v Zastupitelstvu města Brna.

„Mám radost, že bylo navrženo zařadit mezi vrcholové sporty i u nás se slibně rozvíjející americký fotbal. Brno má hned dva týmy v mužské nejvyšší soutěži a několikanásobné šampionky v té ženské. Podpora tohoto sportu, který láká stále více zájemců i diváků, je dalším logickým krokem,“ uvedl radní pro oblast školství
a sportu Jaroslav Suchý
.

Metodika na podporu vrcholového sportu popisuje systém rozdělení dotací pro vrcholový sport v kolektivních i individuálních sportovních odvětvích, který zohledňuje jejich finanční náročnost, popularitu i výsledky za předchozí období. V aktualizaci se mění často diskutovaný „marketingový koeficient“ na „ekonomicko-
-výkonnostní“, jehož název lépe vystihuje kritéria, která se pro výpočet používají.

Město má zájem podporovat vrcholový sport, neboť dlouhodobě umožňuje Brňanům navštěvovat významná sportovní utkání a akce na nejvyšší úrovni. Zároveň jsou tito sportovci pozitivně vnímáni jako motivace pro mládež.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.