Přeskočit na obsah

Radní vydali nařízení, které potvrzuje zapojení dvou oblastí placeného stání do systému rezidentního parkování na konci června

17. března 2021

Nařízení, jež definuje, které oblasti se přidají do systému rezidentního parkování, dnes schválili brněnští radní. Po dřívějším odsouhlasení harmonogramu je tak splněn další krok, který umožní zařadit oblasti 2-02 (Sirotkova) a 2-03 (Elišky Machové) mezi tzv. oblasti placeného stání. V obou začnou pravidla rezidentního parkování platit od 28. června.

„Jedná se o druhý krok v rozšiřování oblastí placeného stání v letošním roce v souladu s harmonogramem, který jsme představili už dříve. Obě nově zapojené oblasti patří do městské části Brno-Žabovřesky a budou spadat do návštěvnické zóny C,“ řekl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Regulace v oblastech 2-02 a 2-03 bude platit od 28. června 2021. V týdnech předcházejících tomuto termínu je nutné počítat s lokálními krátkodobými omezeními, která budou nutná kvůli umísťování svislého a vodorovného dopravního značení.

Rezidenti a abonenti si mohou svá oprávnění vyřizovat online přibližně od konce dubna, platit začnou rovněž 28. června. Návštěvníci se v těchto oblastech budou řídit pravidly platnými pro zónu C: regulace zde platí v čase od 17 do 6 hodin, hodina parkování vyjde na 20 korun a prvních 60 minut je zdarma. V zóně C nejsou umístěny parkovací automaty, návštěvníci tedy mohou k zaplacení za stání využít online parkovací automat, SMS nebo mobilní aplikaci.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.