Přeskočit na obsah

Radní vydali nařízení, které potvrzuje zapojení dvou oblastí placeného stání do systému rezidentního parkování na konci června

17. března 2021
Nařízení, jež definuje, které oblasti se přidají do systému rezidentního parkování, dnes schválili brněnští radní. Po dřívějším odsouhlasení harmonogramu je tak splněn další krok, který umožní zařadit oblasti 2-02 (Sirotkova) a 2-03 (Elišky Machové) mezi tzv. oblasti placeného stání. V obou začnou pravidla rezidentního parkování platit od 28. června.

„Jedná se o druhý krok v rozšiřování oblastí placeného stání v letošním roce v souladu s harmonogramem, který jsme představili už dříve. Obě nově zapojené oblasti patří do městské části Brno-Žabovřesky a budou spadat do návštěvnické zóny C,“ řekl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Regulace v oblastech 2-02 a 2-03 bude platit od 28. června 2021. V týdnech předcházejících tomuto termínu je nutné počítat s lokálními krátkodobými omezeními, která budou nutná kvůli umísťování svislého a vodorovného dopravního značení.

Rezidenti a abonenti si mohou svá oprávnění vyřizovat online přibližně od konce dubna, platit začnou rovněž 28. června. Návštěvníci se v těchto oblastech budou řídit pravidly platnými pro zónu C: regulace zde platí v čase od 17 do 6 hodin, hodina parkování vyjde na 20 korun a prvních 60 minut je zdarma. V zóně C nejsou umístěny parkovací automaty, návštěvníci tedy mohou k zaplacení za stání využít online parkovací automat, SMS nebo mobilní aplikaci.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.