Přeskočit na obsah

Radní vybrali zhotovitele nové cyklotrasy na Davídkově, hotovo bude ještě letos

19. května 2021

Výstavba nové cyklistické trasy v brněnských Chrlicích je o krok blíže. Radní dnes schválili výběr zhotovitele. Práce na cyklostezce na ulici Davídkově provede společnost Inženýrské stavby Brno, která vyčíslila cenu na 5,1 milionu korun bez DPH. Práce musí stihnout do 110 dní od předání staveniště. Cyklisté tak získají bezpečnější trasu, na kterou budou moci sjet z frekventované silnice.

Plánovaná výstavba přibližně jednoho kilometru cyklostezky, která povede ulicí Davídkovou, by měla potěšit všechny cyklisty, kteří tudy jezdí. Doposud byli odkázáni na komunikaci, po které denně projede až 8 tisíc vozidel a kde docházelo k nebezpečným situacím. To se nyní změní,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková

Cyklostezka povede z ulice Davídkovy u ústí do Okrajové po parcelu číslo 3117. Celkem bude mít přibližně 965 metrů. Komise doporučila radním z došlých nabídek vybrat zhotovitele Inženýrské stavby Brno, který přišel s nejnižší cenou. „Nabídková cena byla 5 197 442 korun bez DPH. Projekt bude podpořen dotací. Po podpisu smlouvy a předání staveniště bude mít firma 110 dní na dokončení prací. Novou cyklostezku by tak lidé mohli využívat ještě v tomto roce. Cyklostezka povede z ulice Davídkovy na komunikaci podél Dvorského potoka směrem k dálnici D2,“ řekl radní pro oblast investic David Grund.


Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.