Přeskočit na obsah

Radní vybrali zhotovitele nové cyklotrasy na Davídkově, hotovo bude ještě letos

19. května 2021
Výstavba nové cyklistické trasy v brněnských Chrlicích je o krok blíže. Radní dnes schválili výběr zhotovitele. Práce na cyklostezce na ulici Davídkově provede společnost Inženýrské stavby Brno, která vyčíslila cenu na 5,1 milionu korun bez DPH. Práce musí stihnout do 110 dní od předání staveniště. Cyklisté tak získají bezpečnější trasu, na kterou budou moci sjet z frekventované silnice.

Plánovaná výstavba přibližně jednoho kilometru cyklostezky, která povede ulicí Davídkovou, by měla potěšit všechny cyklisty, kteří tudy jezdí. Doposud byli odkázáni na komunikaci, po které denně projede až 8 tisíc vozidel a kde docházelo k nebezpečným situacím. To se nyní změní,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková

Cyklostezka povede z ulice Davídkovy u ústí do Okrajové po parcelu číslo 3117. Celkem bude mít přibližně 965 metrů. Komise doporučila radním z došlých nabídek vybrat zhotovitele Inženýrské stavby Brno, který přišel s nejnižší cenou. „Nabídková cena byla 5 197 442 korun bez DPH. Projekt bude podpořen dotací. Po podpisu smlouvy a předání staveniště bude mít firma 110 dní na dokončení prací. Novou cyklostezku by tak lidé mohli využívat ještě v tomto roce. Cyklostezka povede z ulice Davídkovy na komunikaci podél Dvorského potoka směrem k dálnici D2,“ řekl radní pro oblast investic David Grund.


Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.