Přeskočit na obsah

Radní vybrali zhotovitele na stavební práce jedenácté etapy revitalizace Staré Ponávky

21. října 2020
V průběhu minulého roku stavbaři upravili první část břehu Staré Ponávky, jejíž revitalizace je jedním ze strategických projektů města. Nyní radní vybrali zhotovitele stavebních prací pro etapu 11 – Soutok se Svratkou, kterým bude firma Ekostavby Brno, a. s.

Cílem projektu Revitalizace Staré Ponávky je začlenění vodního toku do městské krajiny, zlepšení hydrologických a přírodních podmínek v okolí řeky a vytvoření nových veřejných prostranství s přírodním charakterem. Celkově zahrnuje devatenáct etap od ulice Tkalcovská až po soutok se Svratkou při ulici Jeneweinova.

„Etapa 11, která zahrnuje tok Ponávky o délce 0,351 km, zlepší ekologickou a vodohospodářskou funkci říčky. Díky úpravám dojde ke zpevnění koryta a následně zde budou provedeny vegetační úpravy,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík. „Území kolem Staré Ponávky postupně měníme tak, aby bylo atraktivní pro obyvatele města i návštěvníky,“ dodal.

Zahájení zadávacího řízení na výběr zhotovitele bylo schváleno na městské radě konané dne 29. 7. 2020. Jako kritérium byla stanovena nejnižší cena. Veřejné zakázky se zúčastnili čtyři uchazeči. „Ve zjednodušeném podlimitním řízení byla vybraná společnost Ekostavby Brno, která splnila všechny podmínky a revitalizaci
11. etapy provede za cenu 5 468 886 Kč,“
upřesnil 1. náměstek Petr Hladík.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz




Nejnovější tiskové zprávy

Nevyužité fotbalové hřiště v Bosonohách se díky participativnímu rozpočtu proměnilo ve „Sportovně-relaxační lesní zónu“

Ukázkami jízdy na pumptracku i závody pro děti a mládež ve čtvrtek slavnostně odstartuje novou kapitolu své existence někdejší fotbalové hřiště v bosonožském lese. Myšlenka jeho revitalizace uspěla v roce 2020 v participativním rozpočtu a o tři roky a tři miliony později je „Sportovně-relaxační lesní zóna“ připravená na návštěvníky a návštěvnice. 

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

AKTUALIZACE 3. 10. 13:45 Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ dnes odstartovala křtem galerijní tramvaje. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. ročníku Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.