Přeskočit na obsah

Radní vybrali zhotovitele, který umožní lepší využití atria ve Waldorfské základní a mateřské škole na Plovdivské

22. září 2021

Na zatravněné atrium s vegetací a upravenými zpevněnými plochami včetně třinácti druhů výukových prvků se mohou těšit žáci Waldorfské základní a mateřské školy v brněnských Žabovřeskách. Radní dnes vybrali zhotovitele stavebních úprav, po jejichž dokončení bude prostor sloužit pro setkávání, společné trávení času o přestávkách i jako venkovní učebna. Práce za více než 18 milionů korun bez DPH zaberou osm měsíců.

„Atrium v areálu Waldorfské základní a mateřské školy na ulici Plovdivské dlouhodobě není v ideálním stavu. Prostor přitom nabízí široké využití. Záměrem je, aby se v upraveném atriu mezi dvěma budovami školy mohly děti věnovat venkovní výuce, ale i trávení volného času v době přestávky. Prostor se hodí i ke společnému setkávání nejen žáků školy a školky, ale také jejich rodičů. Rádi bychom do tohoto místa opět vrátili život a umožnili jeho využití tak, jak tomu bylo v minulosti,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Na základě doporučení hodnotící komise dnes vybrali radní zhotovitele. „Práce za 18,5 milionu korun bez DPH provede firma 3V & H. Zahrnují například úpravu zpevněných ploch, nebo vegetace. Počítáme, že velká část atria bude zatravněna a osázena rostlinami. Nezbytné jsou také stavební úpravy, které umožní vést zde plnohodnotnou výuku. Celý prostor bude bezbariérově přístupný. Doba realizace by měla být podle předpokladů osm měsíců,“ přiblížil radní pro oblast investic David Grund.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.