Přeskočit na obsah

Radní vybrali zhotovitele, který umožní lepší využití atria ve Waldorfské základní a mateřské škole na Plovdivské

22. září 2021

Na zatravněné atrium s vegetací a upravenými zpevněnými plochami včetně třinácti druhů výukových prvků se mohou těšit žáci Waldorfské základní a mateřské školy v brněnských Žabovřeskách. Radní dnes vybrali zhotovitele stavebních úprav, po jejichž dokončení bude prostor sloužit pro setkávání, společné trávení času o přestávkách i jako venkovní učebna. Práce za více než 18 milionů korun bez DPH zaberou osm měsíců.

„Atrium v areálu Waldorfské základní a mateřské školy na ulici Plovdivské dlouhodobě není v ideálním stavu. Prostor přitom nabízí široké využití. Záměrem je, aby se v upraveném atriu mezi dvěma budovami školy mohly děti věnovat venkovní výuce, ale i trávení volného času v době přestávky. Prostor se hodí i ke společnému setkávání nejen žáků školy a školky, ale také jejich rodičů. Rádi bychom do tohoto místa opět vrátili život a umožnili jeho využití tak, jak tomu bylo v minulosti,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Na základě doporučení hodnotící komise dnes vybrali radní zhotovitele. „Práce za 18,5 milionu korun bez DPH provede firma 3V & H. Zahrnují například úpravu zpevněných ploch, nebo vegetace. Počítáme, že velká část atria bude zatravněna a osázena rostlinami. Nezbytné jsou také stavební úpravy, které umožní vést zde plnohodnotnou výuku. Celý prostor bude bezbariérově přístupný. Doba realizace by měla být podle předpokladů osm měsíců,“ přiblížil radní pro oblast investic David Grund.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.