Přeskočit na obsah

Radní vybrali společnosti, které vybaví nové učebny a tělocvičnu na ZŠ Elišky Přemyslovny 10

23. června 2021

Stavbaři v těchto dnech dokončují přístavbu na Základní škole Elišky Přemyslovny ve Starém Lískovci. Díky ní vznikne ve škole nový pavilon s moderními učebnami a tělocvičnou. Rada města Brna dnes vybrala dodavatele, kteří nové prostory vybaví IT technikou, nábytkem a sportovním náčiním.

Na Základní škole Elišky Přemyslovny začaly bourací a stavební práce v červenci loňského roku. Nyní se blížíme k dokončení projektu, kdy je potřeba nové prostory vybavit. V rámci tří veřejných zakázek jsme dnes vybrali dodavatele IT techniky, nábytku a vybavení tělocvičny. Vše bude hotovo do konce letošních prázdnin. Žáci se od nového školního roku mohou těšit na novou kmenovou učebnu, dvě učebny cizích jazyků, učebnu pro technické a řemeslné obory, učebnu přírodních věd, místnost pro individuální výuku, počítačovou učebnu a tělocvičnu,“ přiblížil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

V prvním výběrovém řízení na dodavatele IT vybavení podala nejvýhodnější nabídku společnost UNIS COMPUTERS. Ta do učeben dodá počítače, šest interaktivních panelů a jeden vizualizér, a to za 2 764 850 Kč (s DPH).

Další řízení se týkalo dodávky nábytku. Tuto část zakázky vyhrála společnost KOVO, výrobní družstvo. Za cenu 1 730 845,71 Kč (s DPH) vybaví nový pavilon stoly, lavicemi, šatními skříňkami, židlemi, věšáky nebo skříněmi na pomůcky.

V poslední zakázce byla vybrána společnost SPORT CLUB, která vybaví novou tělocvičnu nářadím (pro košíkovou, volejbal, nohejbal nebo šplh). Nabízená cena byla 280 049 Kč (s DPH).

Během července budou dokončeny stavební práce. Ty stály 29 869 604,35 Kč (bez DPH). Dotace z Integrovaného regionálního operačního programu by měla pokrýt částku 19 078 809,30 Kč. Do konce srpna budou nové prostory vybaveny potřebnou technikou a nábytkem.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.