Přeskočit na obsah

Radní vybrali společnosti, které vybaví nové učebny a tělocvičnu na ZŠ Elišky Přemyslovny 10

23. června 2021
Stavbaři v těchto dnech dokončují přístavbu na Základní škole Elišky Přemyslovny ve Starém Lískovci. Díky ní vznikne ve škole nový pavilon s moderními učebnami a tělocvičnou. Rada města Brna dnes vybrala dodavatele, kteří nové prostory vybaví IT technikou, nábytkem a sportovním náčiním.

Na Základní škole Elišky Přemyslovny začaly bourací a stavební práce v červenci loňského roku. Nyní se blížíme k dokončení projektu, kdy je potřeba nové prostory vybavit. V rámci tří veřejných zakázek jsme dnes vybrali dodavatele IT techniky, nábytku a vybavení tělocvičny. Vše bude hotovo do konce letošních prázdnin. Žáci se od nového školního roku mohou těšit na novou kmenovou učebnu, dvě učebny cizích jazyků, učebnu pro technické a řemeslné obory, učebnu přírodních věd, místnost pro individuální výuku, počítačovou učebnu a tělocvičnu,“ přiblížil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

V prvním výběrovém řízení na dodavatele IT vybavení podala nejvýhodnější nabídku společnost UNIS COMPUTERS. Ta do učeben dodá počítače, šest interaktivních panelů a jeden vizualizér, a to za 2 764 850 Kč (s DPH).

Další řízení se týkalo dodávky nábytku. Tuto část zakázky vyhrála společnost KOVO, výrobní družstvo. Za cenu 1 730 845,71 Kč (s DPH) vybaví nový pavilon stoly, lavicemi, šatními skříňkami, židlemi, věšáky nebo skříněmi na pomůcky.

V poslední zakázce byla vybrána společnost SPORT CLUB, která vybaví novou tělocvičnu nářadím (pro košíkovou, volejbal, nohejbal nebo šplh). Nabízená cena byla 280 049 Kč (s DPH).

Během července budou dokončeny stavební práce. Ty stály 29 869 604,35 Kč (bez DPH). Dotace z Integrovaného regionálního operačního programu by měla pokrýt částku 19 078 809,30 Kč. Do konce srpna budou nové prostory vybaveny potřebnou technikou a nábytkem.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.