Přeskočit na obsah

Radní vybrali společnost, která vypracuje studii na využití artéských vod v Brně

29. července 2020

Magistrát města Brna si nechá vypracovat studii na využití artéských vod, které se nacházejí pod povrchem města. Radní dnes vybrali nejvýhodnější nabídku této veřejné zakázky. Tu podala společnost GEOtest.

„Na konci května jsme vypsali veřejnou zakázku na zpracování studie, která by prověřila možnosti využití artéských vod, které se nacházejí pod městem. Soutěže se zúčastnilo pět uchazečů. Na základě hodnocení dle předem daných kritérií byla vybrána nejlepší nabídka. Vítězná společnost provede průzkum, jehož součástí bude revize stávajících studen a navržení míst, kde by mohly vzniknout nové. Dále by měly být vytipovány vrty, které by mohly sloužit pro zásobování obyvatel pitnou vodou v případě krizového stavu,“ popsal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

V rámci výběru vhodných lokalit bude odborníky zohledněna zejména jejich dostupnost, vlastnictví pozemku, na kterém se nacházejí, vydatnost nebo případná hrozba kontaminace.

Maximální hodnota veřejné zakázky činí 6,6 milionu Kč bez DPH. Kolik bude přesně studie stát, se bude odvíjet od množství provedené práce. Výslednou cenu určí počet vrtů/lokalit, které průzkum zahrne. Celou studii má zhotovitel odevzdat do 12 měsíců od podpisu smlouvy.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.