Přeskočit na obsah

Radní vybrali dodavatele projektové dokumentace k dostavbě fotbalového centra

15. prosince 2021
Fotbalové centrum Brno, které se nachází v Brněnských Ivanovicích, se dočká dostavby. Projektovou dokumentaci k ní připraví společnost Quality Group, s. r. o.

Nabídková cena za projektovou dokumentaci činí 379 000 Kč bez DPH. V rámci průzkumu trhu byly osloveny 3 firmy, nabídku podalo 9 uchazečů. Firma Quality Group, s. r. o., nabídla nejnižší cenu. 

Fotbalové centrum Brno tvoří nezbytnou složku pro přípravu talentované mládeže. Jeho dostavba je důležitá pro další rozvoj nejen mládežnického fotbalu v Brně. Velmi mě potěšilo, že se nám podařilo najít dodavatele, který připraví projektovou dokumentaci za velice výhodných podmínek. Ušetřené peníze mohou v budoucnu posloužit na podporu dalších projektů,“ uvedl radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Provozovatelem areálu je společnost STAREZ – SPORT, a. s. Areál Fotbalového centra Brno, který převzala 1. ledna 2020, je ideálním místem k fotbalovým tréninkům během podzimních, zimních a jarních měsíců, kdy se nedá trénovat na přírodní trávě.

Tiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 162e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.